"Lekcja z Mistrzem 8" - (Rugby Miedziowi Lubin)

Jestem młynarzem

Taką informację otrzymali uczniowie klasy II F podczas konferencji prasowej z rugbistami Klubu Rugby Miedziowi Lubin. I nie chodzi tu o zawód, ale o pozycję na boisku. Od sportowców dowiedzieli się o zasadach gry w tę jeszcze u nas mało popularną dyscyplinę sportu. Uczniów interesowało czy rugby to sport urazowy, czy sportowcy stosują specjalną dietę oraz ile czasu spędzają na treningach. Na zaproszenie odpowiedziała również pani Barbara Kocur, zawodniczka Miedziowych Lubin, która udowadniała, że rugby to sport dla kobiet, a rugbiści to jedna wielka rodzina.

Godzinę wcześniej uczniowie z klasy II E wzięli udział w zajęciach sportowych w sali gimnastycznej. Pod czujnym okiem Tomasza Nimczyka, Mariusza Ryńca, Michała Czarnego oraz Barbary Kocur ćwiczyli podania i chwyty specjalną piłką, uczyli się podstawowych przepisów gry oraz rozegrali mecz. Zaproszeni Mistrzowie zaprezentowali jak wygląda szarża podczas meczu, w jaki sposób wykonuje się wrzut z autu oraz na czym polega młyn.

Mistrzowie podarowali dla naszych uczniów zestaw do bezkontaktowej gry w rugby oraz piłkę celem doskonalenia umiejętności gry w tę ciekawą dyscyplinę sportu.

Mistrzom dziękujemy za udział w projekcie.