"Lekcja z Mistrzem 4" - (KS "Skorpion") Polkowice

Dnia 25.03.2015 odbyło się kolejne spotkania w ramach szkolnego projektu „Lekcja z Mistrzem". Naszą szkołę odwiedził pan Filip Rodzik zawodnik Klubu Sportowego „Skorpion" Polkowice.

Filip Rodzik jest paraolimpijczykiem, wielokrotnym reprezentantem Polski w strzelectwie. Jego największe osiągnięcia to:

• Mistrz Polski w P1,
  • Mistrz Europy w P1
  • udział w Paraolimpiadzie w Pekinie w 2008 r.
  • jest również pierwszym polskim zawodnikiem, który otrzymał nominacje na paraolimpiadę do Rio de Janeiro w 2016 r.

Zaproszony gość przeprowadził lekcje wychowania fizycznego, w której uczestniczyli uczniowie klasy I F. Podczas lekcji zobaczyli jak wygląda strój sportowy wykorzystywany w strzelectwie, poznali budowę karabinka, sposób w jaki się go obsługuje oraz oczywiście oddali serię strzałów do tarczy pod fachowym okiem Mistrza. Przed zajęciami sportowymi odbyła się konferencja prasowa, podczas której Mistrz odpowiadał na pytania redaktorów szkolnej gazetki „Bulwers" oraz uczniów z klasy II B.

Pan Filip ofiarował naszej szkole koszulkę, w której występował podczas paraolimpiady w Pekinie.

Od września 2015 r pan Filip Rodzik będzie w naszym Gimnazjum prowadził zajęcia ze strzelectwa w ramach wychowania fizycznego i koła pozalekcyjnego, w strzelnicy, która znajduje się w naszej szkole.