A- A A+

"Lekcja z Mistrzem 3" - (KS Cuprum Lubin)

W ramach projektu „Lekcja z mistrzem" naszą szkołę w dniu 16.12.2014 odwiedzili siatkarze KS Cuprum Lubin.

Przyjechali do nas:

Łukasz Kadziewicz

siatkarz, grający na pozycji środkowego; reprezentant Polski, dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008) oraz wicemistrz świata z 2006.
6 grudnia 2006 „za wybitne osiągnięcia sportowe" prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył go Złotym Krzyżem Zasługi.
Występował m.in. na olimpiadzie w Atenach 2004, olimpiadzie w Pekinie 2008, Mistrzostwach Europy w 2007 i w Lidze Światowej w 2001, 2003, 2004, 2005 oraz 2007 roku.
W 2006 roku brał udział w mundialu, w czasie którego polska reprezentacja zdobyła wicemistrzostwo świata. W rankingu najlepiej serwujących zawodników na mistrzostwach zajął 2 miejsce, w rankingu najlepiej blokujących zaś Kadziewicz uplasował się na 7 pozycji. Wystąpił z kadrą w Lidze Światowej 2007 i mistrzostwach Europy (również 2007).
Od 2013 r. zawodnik KS Cuprum Lubin.

Paweł Rusek

siatkarz, grający na pozycji libero.
Jego największe sukcesy to min:
Mistrzostwo Polski kadetów w siatkówce plażowej w 1999 roku,
Mistrzostwo Polski juniorów w siatkówce plażowej 2002.
W 1999 i 2002 uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, 1999 kadetów i 2002 juniorów.
Wicemistrz Polski w siatkówce halowej seniorów z Jastrzębskim Węglem.
Najlepszy libero w turnieju finałowym Challenge Cup
Najlepszy broniący Pucharu Polski
Srebrny medal Mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem
Obecnie zawodnik KS Cuprum Lubin

Z zawodnikami przyjechała pani Anna Gumowska z KS Cuprum Lubin, która pomogła zorganizować spotkanie z siatkarzami.
Zaproszeni sportowcy przeprowadzili z uczniami naszej szkoły lekcję wychowania fizycznego, która składała się z intensywnej rozgrzewki, części właściwej, podczas której doskonalono odbicia sposobem górnym, dolnym oraz atak z prawej i lewej strony. Na koniec lekcji uczniowie rozegrali mecz przeciwko siatkarzom z Lubina.
Po zajęciach zawodnicy rozdawali autografy oraz pozowali do zdjęć z uczniami.
Kolejnym punktem wizyty Mistrzów w naszej szkole była konferencja prasowa, która odbyła się w szkolnej czytelni. Dzięki rozmowie ze sportowcami uczniowie dowiedzieli się jak wygląda życie profesjonalnych zawodników: ile czasu poświęcają na treningi, ile czasu spędzają w podróżach, jaką mają dietę itp. Opowiadając o swoim życiu obaj sportowcy potwierdzili, że aby osiągnąć założony cel i sukces należy ciężko pracować.

Po prostu TRENING CZYNI MISTRZA!!!!!!

Lekcja z mistrzem w Polkowicach