„Lekcja z Mistrzem 2” - (CCC Polsat Polkowice, MKS Zagłębie Lubin S.A.)

W dniach 12 i 18.11.2014 r odbyły się kolejne spotkania w ramach szkolnego projektu „Lekcja z Mistrzem".
W środę 12.11.2014 odwiedzili naszą szkołę kolarze z zawodowej grypy CCC Polsat Polkowice.

Na spotkanie z uczniami przybyli:

• Grzegorz Stępniak – zdobywca min.: w 2013 I m. etap (1,2,4,) Bałtyk – Karkonosze Tour; I m. etap (1,3) Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour; III m. etap (3) Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, w 2010 III m. Mistrzostwa Europy U-23
  • Jarosław Marycz – zdobywca min.: I m. Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour – kl. Generalna; I m. prolog Bałtyk- Karkonosze Tour; w 2010 I m. Mistrzostwa Polski – jazda indywidualna na czas; w 2009 I m. Mistrzostwa Polski U23– jazda indywidualna na czas, II m. MISTRZOSTWA EUROPY U23
  • Bartłomiej Matysiak – zdobywca min.: w 2014 I m. MISTRZOSTWA POLSKI start wspólny, w 2013 I m. etap (3) Tour of Estonia

We wtorek 18.11.2014 przyjechali do nas piłkarze i piłkarki ręczne z MKS Zagłębie Lubin S.A. w składzie:

• Aneta Piekarz – skrzydłowa, wychowanka Zagłębia Lubin
  • Paulina Piechnik – rozgrywająca, debiutująca w kadrze seniorskiej
  • Sanja Premovic – rozgrywająca, reprezentantka Czarnogóry
  • Yuriy Shamrylo – bramkarz, reprezentant Ukrainy
  • Michał Stankiewicz – obrotowy, „ikona" Zagłębia Lubin
  • Michał Batczak – skrzydłowy były zawodnik Travelandu Olsztyn
  • Patryk Wiącek – bramkarz
  • Zygmunt Woźniczka – trener

Zaproszeni sportowcy przeprowadzili lekcje wychowania fizycznego, w których z dużym zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Po zajęciach w sali gimnastycznej „mistrzowie" wzięli udział w konferencji prasowej, która odbyła się w szkolnej czytelni i podczas której odpowiadali na pytania redaktorów szkolnej gazetki „Bulwers" oraz uczniów z zaproszonych klas.

Wszyscy, którzy wzięli udział w lekcjach otrzymali od zaproszonych sportowców drobne upominki oraz autografy.

Zawodnicy i zawodniczki klubu MKS Zagłębie Lubin S.A. ofiarowali naszej szkole wejściówki na mecz szczypiornistów oraz koszulkę w barwach klubowych z podpisami zawodników. Nasze gimnazjum jest pierwszą szkołą, która taki prezent otrzymała.