Tradycje Szkoły

W trakcie kilkunastu lat istnienia szkoła wypracowała wiele tradycji. 18 maja 2006 roku odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II. Od tego czasu nasze gimnazjum posiada swój sztandar i hymn. Można go posłuchać w wykonaniu szkolnego chóru "Cantabile".

hymn

sztandar1
sztandar2

Hymn szkoły

 

W wielkim świecie, wielu ludzi
zaznaczyło już swój byt,
a my młodzi, niespokojni
wciąż szukamy swojej drogi.
Jak najpiękniej chcemy żyć.

 

Młodość skrzydła daje Ci,
więc je rozwiń, wzbij się, wzbij.
Bo gimnazjum – to my, to nowe dni.
Gdy nasz patron w nas uwierzył
i świat cały nam powierzył,
pokój, prawdę, miłość światu nieśmy dziś.

 

Wymagacie wciąż od siebie –
tak powiedział papież nasz
trud doświadczeń owoc zrodzi
mą nadzieją wszyscy młodzi,
Wam powierzam przyszły czas.

 

Młodość skrzydła daje Ci,
więc je rozwiń, wzbij się, wzbij.
Bo gimnazjum – to my, to nowe dni.
Gdy nasz patron w nas uwierzył
i świat cały nam powierzył,
pokój, prawdę, miłość światu nieśmy dziś.

  • Z okazji rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski jest odprawiana msza św. w intencji uczniów, pracowników szkoły i rodziców.
  • We wrześniu podczas uroczystego apelu uczniowie rozpoczynający naukę w Gimnazjum składają ślubowanie. W pierwszych dniach nauki pierwszoklasiści mają tzw. Dni Integracyjne.
  • W połowie września uczniowie licznie biorą udział w międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata.
  • W październiku i listopadzie gimnazjaliści uczestniczą w lekcjach w przyrodzie. Co roku kilkanaście klas wyjeżdża do rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych znajdujących się na Ziemi Legnickiej.
  • Na początku grudnia klasy przygotowują imprezy mikołajkowe, a przed feriami świątecznymi organizują spotkania wigilijne. Uczniowie mają też możliwość obejrzenia jasełek przygotowanych przez nauczycieli-katechetów i wysłuchania koncertu kolęd.
  • Pod koniec pierwszego semestru klasy trzecie uczestniczą w podsumowaniu projektu edukacyjnego z zakresu przedmiotów przyrodniczych pod nazwą „Nasza Miedź”.
  • Pierwszego dnia wiosny Rada Samorządu Uczniowskiego organizuje „Dzień Samorządności”. W tym dniu nie ma zwykłych lekcji, natomiast odbywają się różne imprezy o charakterze rozrywkowym. Najciekawsze z nich to szkolna giełda talentów muzycznych, miniplayback show, wybory miss gimnazjum i mecze nauczyciele kontra uczniowie.
  • Na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole są organizowane tzw. „dni otwarte” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Szóstoklasiści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, obejrzeć sale lekcyjne, stołówkę i bibliotekę oraz spotkać się z dyrektorem. Taka impreza pomaga uczniom zmniejszyć stres związany z przyjściem do nowej szkoły oraz zapoznać się z warunkami nauki w gimnazjum.
  • W maju jest organizowana wycieczka szkolna śladami Karola Wojtyły. Także w maju odbywa się Tydzień Patrona, podczas którego następuje podsumowanie projektów edukacyjnych związanych z Janem Pawłem II.
  • Dzień Dziecka jest obchodzony w naszym gimnazjum jako Dzień Sportu Szkolnego. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowują dla uczniów wiele konkurencji, w których można się wykazać siłą i zręcznością a przy okazji - świetnie zabawić.
  • W czerwcu klasy trzecie organizują bale gimnazjalne. Imprezy odbywają się poza szkołą, w wynajętych lokalach. Obowiązują eleganckie, wieczorowe stroje.
  • Bal gimnazjalny jest ostatnią okazją do zabawy w gronie szkolnych kolegów i na długo pozostaje w pamięci.
  • Prawie co miesiąc odbywają się dyskoteki organizowane przez Radę Samorządu Szkolnego. Szkoła dysponuje profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym i oświetleniowym. Dzięki niemu dyskoteki cieszą się dużą popularnością i dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie.

piorkoNa zakończenie roku szkolnego najlepsi uczniowie są wyróżniani w szczególny sposób. Za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu mogą otrzymać odznakę "Srebrne piórko orła", a wybitni absolwenci, laureaci wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów i zawodów – medal „Najlepszy z najlepszych”.

medal2medal1