Konkursy

A- A A+

Aktualne konkursy plastyczne

  1. Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ogłasza konkurs na „Gwiazdę kolędniczą”. Oto szczegóły konkursu:

-  Pracę konkursową można wykonać indywidualnie lub grupowo.

-  „Gwiazda kolędnicza” powinna być wykonana tradycyjnymi technikami, ale bez użycia świeczek. Może być ruchoma (obrotowa).

-  Wielkość „gwiazdy” powinna mieścić się w wymiarach: średnica min 50 cm - max 120 cm, długość kija od 180 cm do 200 cm. Gwiazda umieszczona na kiju musi mieć możliwość demontażu (osobno gwiazda, osobno kij – ze względów transportowych). Prace muszą być opisane (imię i nazwisko, wiek, telefon, w przypadku pracy grupowej –nazwa szkoły).

  1. Dolnośląski Konkurs Plastyczny " Tradycje Świąt Bożego Narodzenia- termin 2 grudnia.
  2. Ogólnopolski Konkurs Na Komiks “Podróże Koziołka Matołka – Japonia”

ogólnopolski, 6-12 lat

Jak co roku Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 12 lat do udziału w konkursie na komiks. Można startować indywidualnie lub grupowo. Tematem pracy (w rozmiarze nie większym niż 10 jednostronnych kartek formatu A4 – papier) jest przedstawienie podróży Koziołka Matołka po Japonii. Na konkurs przyjmowane są wyłącznie prace papierowe. Uczestnicy konkursu muszą dowiedzieć się jak najwięcej o Japonii, wymyślić scenariusz przygód Koziołka Matołka. Termin- 31.12.

  1. NUDZI – MISIE Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży

ogólnopolski, 6-16 lat

Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym. „Nudzi-Misie” to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, którego tematem są wszelakie misie i niedźwiedzie. Kubuś Puchatek, niedźwiedź Wojtek, miś Paddington i inne znane, lubiane misie to nasi przyjaciele od dziecka. Kochamy je za poczucie bezpieczeństwa czy niezapomniane przygody. To bez wątpienia nasze najsympatyczniejsze zabawki. Termin 13.02.

  1. VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE - SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”

ogólnopolski, 6-16 lat

Stowarzyszenie TRAKT z siedzibą w Płocku zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do udziału w konkursie plastycznym poświęconym zjawisku zorzy polarnej. Konkurs ma charakter indywidualny, otwarty i bezpłatny. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Tematyka prac plastycznych musi nawiązywać do tytułu konkursu, czyli przedstawiać plastyczne wyobrażenie zorzy polarnej. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej, graficznej lub mieszanej. Termin- 5.10/01/2020

  1. Konkurs plastyczny "Zaprojektuj mural i wygraj atrakcyjne nagrody"

Konkurs trwa do: 15.12.2019 w Konkursy dla uczniów i studentów Organizator: jarocin.pl

Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski mogą wziąć udział w „Akcji Mural”. Najlepszy projekt na mural ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Dzieci i młodzież mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody, zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły.

Więcej informacji można znaleźć w Internecie wpisując tytuł konkursu.

Zapraszam do udziału

Marzena Patron

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

30 września w szkolnej bibliotece w przepięknej, jesiennej scererii odbył się  konkurs recytatorski. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym „Srebrna muza”.

Jury w składzie: p. Z. Szczęsna, p. J. Glapińska i p. I. Łużna postanowiło przyznać następujące miejsca:

W kategorii klas 4-6:

I miejsce – Irmina Hanula z klasy 4 b

II miejsce – Maria Husarska z  6 d i Hanna Klepuszewska z 6 f,

III miejsce – Ada Korsak z 4 a

Wyróżnienia otrzymały: Angela Zając z 6 a i Nicola Wojciechowska z 6 f.

Kategoria  klas 7-8:

I miejsce – Maja Broda z klasy7 d

II miejsce – Karol Pietrzyk z klasy 8 b

II miejsce – Mateusz Miękisiak  - 7 d

Zwycięzcom gratulujemy!!

I. Łużna

Drogi Polaków do Niepodległości

orzeł21

 

Drogi Polaków do Niepodległości

szkolny konkurs drużynowy

dla klas VII i VIII

Termin: 4 XI 2019 r, 10.45 (4 lekcja)

Organizatorzy: nauczyciele historii – p. Edyta Kocaj, p. Rafał Kajak

Zakres konkursu: Odzyskanie przez Polskę Niepodległości (lata 1914-1922)

-postacie: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński, Ignacy Jan Paderewski, Wojciech Korfanty

-wydarzenia: udział Polaków w I wojnie światowej, I Kompania Kadrowa, Legiony Polskie, Błękitna Armia, powstanie Wielkopolskie, I, II i III powstanie śląskie, Cud nad Wisłą

-pieśni czasu walk o niepodległość Polski

Każda klasa typuje trzyosobową drużynę, która będzie ją reprezentowała w konkursie.

Elementy konkursu:

  1. Krzyżówka z wiedzy historycznej.
  2. Znajomość piosenek niepodległościowych (rozsypanki).
  3. Strzelanie (na szkolnej strzelnicy).

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922

lz

 Chcesz wziąć udział w XXV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” zgłoś się do nauczyciela historii: pani Edyty Kocaj lub pana Rafała Kajaka, do dnia 31 października!

6 listopada 2019 r. - I etap szkolny, czas trwania: 90 min., godzina rozpoczęcia 13.00

13 grudnia 2019 r. - II etap rejonowy

17 marca 2020 r. - III etap wojewódzki

4-6 czerwca 2020 r. - IV etap ogólnopolski

Zadania pisemne na etapie szkolnym będą obejmować  wiadomości i umiejętności z zakresu historii Polski i historii powszechnej w latach 1887–1918 (od powstania Ligi Polskiej do odzyskania przez Polskę niepodległości) określone w podstawie programowej.

Uczniowie biorący udział w Konkursie powinni wykazać się:

– wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski i historii powszechnej w latach 1887–1922, określonymi odpowiednio w podstawie programowej szkoły podstawowej;

– znajomością zagadnień z historii Polski w latach 1887–1922, wykraczających poza podstawę programową szkoły podstawowej;

– wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1887–1922, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki, falerystyki, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego.

W etapach szkolnym, rejonowym i wojewódzkim zadania poszerzają treści podstawy programowej oraz uwzględniają elementarne wiadomości z zakresu uzbrojenia, umundurowania, budownictwa obronnego i symboliki wojskowej, a także umiejętności posługiwania się mapą i szkicem graficznym.

Program konkursu    Regulamin konkursu