Święto Drzewa 2015

Święto drzewa9 października 2015 r. klasa I e z nauczycielem biologii wzięła czynny udział w obchodach Gminnego Święta Drzewa. Impreza została zorganizowana na Ogrodach Działkowych „Miedzianka”. Była to ciekawa lekcja w terenie podczas, której uczniowie mogli, rozwiązując zadania i quizy sprawdzić swoją wiedzę biologiczną i geograficzną. Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe przygotowane przez leśników z Lubina. Ponadto każdy uczestnik mógł posadzić swoje drzewo w obecności Pana Burmistrza Wiesława Wabika a w przydomowym ogródku, cebulkę tulipana, którą otrzymał w prezencie. Na zakończenie czekała na uczestników niespodzianka: pyszne ciasta i gorąca grochówka.

Podczas święta został rozstrzygnięty gminny konkurs na plakat z hasłem propagującym dbałość o czyste powietrze w Polkowicach. Organizatorem konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Polkowice były panie Iwona Olszak-Biniek i Bożena Miler ze Szkoły Podstawowej nr 2. W konkursie nagrody otrzymali Natalia Biadała z klasy I b i Maciej Czapczyński z klasy III b.