Wyjazd językowy - Amsterdam Szkocja Londyn

Tak jak w ubiegłych latach, tak również i w tym roku szkolnym 20 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Knihnickiej i pani Karoliny Gołdyn udało się na wyjazd językowy do Amsterdamu, Szkocji i Londynu. Celem wyjazdu było doskonalenie umiejętności komunikacji w języku obcym, poznanie życia codziennego mieszkańców Szkocji i Anglii (noclegi u rodzin szkockich i angielskich) oraz uczestniczenie w kulturze poprzez kontakt z zabytkami i dziełami sztuki współczesnej (zajęcia warsztatowe w muzeach i galeriach).

Średniowieczna starówka oraz zamek w Stirling, Wallece Monument, Fort William, okolice Loch Morar - najgłębszego jeziora w Szkocji, kraina Rob Roya - Trossachs, a także Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedra St. Gile`s,  Edinburgh Castle, Scott Monument oraz Madame Tussaud's,  dzielnica CITY, London Eye to tylko część atrakcji turystycznych, które uczniowie mieli okazję odwiedzić.