XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS ETNOGRAFICZNY "PISANKA - KRASZANKA" 2015 PDF Drukuj
Wpisany przez smalec   
czwartek, 26 marca 2015 16:12

plakat pisanka 2015Zasady uczestnictwa: Konkurs organizowany jest w 2 kategoriach:
Pisanka tradycyjna, pisanka awangardowa

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących grupach wiekowych:

Pisanka tradycyjna: Zadaniem uczestników jest wykonanie 3 pisanek w dowolnej technice oraz wyeksponowanie ich według własnego pomysłu. I. grupa: 0 - 12 lat, II. grupa: 13 - 100 lat

Pisanka awangardowa: Zadaniem uczestników jest wykonanie 3 pisanek, których interpretacja (wykonanie ) będzie znacznie odbiegała od pisanki tradycyjnej. Sposób ich wyeksponowania powinien mieć także charakter awangardowy.

I. grupa: 0 - 15 lat, II. grupa: 16 - 100 lat III.

Warunki dostarczenia prac:
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13.04.2015 r.
do p. E. Niemiec, M. Wacińskiej, p. M. Żmudy

Prosimy o terminowe składanie prac. Prace nadesłane bądź dostarczone po terminie nie będą brały udziału w Konkursie.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród nastąpi - 20 kwietnia 2015 r. o godz. 17:30 w Galerii ,,Na Piętrze" Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4 w Polkowicach). Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie od 21 kwietnia do 29 kwietnia 2015 r. w galerii "na piętrze" w ośrodku kultury.

 
FESTIWALU TALENTÓW RÓŻNYCH PDF Drukuj
Wpisany przez smalec   
czwartek, 26 marca 2015 15:48

festiwalDobry humor i przyjazna atmosfera królowały w trakcie FESTIWALU TALENTÓW RÓŻNYCH. Poniedziałkowa impreza, która odbyła się 23 marca, była okazją do zaprezentowania umiejętności uczniów. Ci, którzy dobrze czują się na scenie wzięli udział w Giełdzie Talentów. Chętni mogli wykonać swoje interpretacje sławnych przebojów zarówno indywidualnie, jak i w zespole. Popisom wokalnym towarzyszył często ruch sceniczny lub taniec. Recytatorzy oraz znawcy gier na różnych instrumentach mieli również swoje pięć minut.

Trzecioklasiści uczyli się tańca belgijskiego. Było to świetna zabawa, ale również dobre ćwiczenie przed balem gimnazjalnym.

Klasy młodsze wzięły udział w zabawie pod hasłem „Wiosna okiem naszej klasy". Efektem działań są kreatywne plakaty.

Swoje zdolności ukazali również rysownicy i rzeźbiący w glinie. W trakcie festiwalu można było przyjrzeć się pracy artystów, zobaczyć jak powstają cuda z gliny i obejrzeć prace plastyczne. Do tego każdy sam mógł spróbować swoich sił. Efektem końcowym rękodzielników było powstanie kilkudziesięciu przepięknych kwiatów z bibuły i gliny. W konkursie „I ty możesz zrobić kwiat" zwyciężyli: Anna Musiał, Szymon Wójcik i Joanna Florian.

Ci, którzy udali się do biblioteki szkolnej aby wziąć udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek, mogli równocześnie podziwiać wystawę świetnych prac plastycznych i poruszających tekstów literackich Oli Michałowskiej i Oli Szmigielskiej.

Rozgrywki przy 64 polach szachownicy wyłoniły najlepszych szachistów w szkole. Podczas „Pilionerów" zagłębiano tajemnice matematyczne.

Podsumowaniem całego dnia była wspólna zabawa podczas Wiosennego Pokazu Mody. Każda klasa wytypowała swoich modeli, którzy przechodząc po czerwonym dywanie szkolnego wybiegu prezentowali wykreowane przez siebie stroje. Popisy młodzieży oceniało jury, które wybrało trzy najlepsze stroje oraz Miss i Mistera Wiosny 2015 roku. Zwycięzcy to klasy II F, II C oraz III C. To co było najważniejsze w tej zabawie to spotkanie całej społeczności szkolnej, kreatywność, wspólna zabawa i dobry humor.

Impreza gimnazjalistów z jedynki to była świetna okazja do zaprezentowania talentów i pasji tych, którzy chcieli się nimi pochwalić. To również ich promocja. Jednocześnie wskazówka dla wahających się, albo poszukujących ciekawych zajęć lub możliwości spędzania czasu wolnego. To był prawdziwy FESTIWAL TALENTÓW RÓŻNYCH.

eagle

 
Nasi artyści na V Dolnośląskiej Gali Talentów PDF Drukuj
Wpisany przez Piguła   
czwartek, 26 marca 2015 16:17

20 marca reprezentowaliśmy naszą szkołę w rejonowych pokazach różnorodnych zainteresowań i pasji uczniów na V Dolnośląskiej Gali Talentów. Impreza odbyła się w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Podczas trwania występów z innych szkół mieliśmy czas, aby tworzyć prace z gliny. Nasze dzieła cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Przyćmienie Pobierz

Czekamy na wyniki jury. Konkurencja miała również ciekawe talenty, na zdjęciach prezentują niektóre z nich.

 
Czekamy na pieniądze na książki PDF Drukuj
Wpisany przez vas   
czwartek, 26 marca 2015 16:05

Książka powinna się dobrze kojarzyć, dlatego na termin Ogólnopolskich Wyborów Książek w naszej szkole wybrano poniedziałek 23 marca. W głosowaniu wzięło udział 222 uczniów. Wybrano 114 tytułów. A oto te, które zdobyły największą liczbę głosów.

Biblioteka

 

Tytuł

Autor

Liczba oddanych głosów

1

Hobbit

J. R. R. Tolkien

22

2

Harry Potter (cały cykl)

Joanne K. Rowling

21

3

50 twarzy Greya    

E. L. James

19

4

Zwiadowcy (seria)

John Flanagan

13

5

Igrzyska śmierci (seria)

Suzanne Collins

11

6

Krzyżacy

Henryk Sienkiewicz

10

7

Zostań, jeśli kochasz

Gayle Forman

10

8

Percy Jackson (cykl)

Rick Riordan

10

9

Trylogia Niezgodna

Veronica Roth

10

10

Hera, moja miłość

Anna Onichimowska

9

 
Szkolna Liga w Grach Zespołowych PDF Drukuj
Wpisany przez Piguła   
czwartek, 26 marca 2015 15:57

18 marca 2015 roku zainaugurowaliśmy w naszym gimnazjum rozgrywki Szkolnej Ligi w Grach Zespołowych. Na początek do rywalizacji przystąpili uczniowie klas pierwszych, którzy w środę po lekcjach rozegrali mecze w piłkę siatkową.

Przyćmienie Pobierz

Na zawody stawili się uczniowie z klas: I B, I C, I D, I E, I F. Po zaciętej, wyrównane i pełnej zaangażowania grze wyłoniono najlepsze drużyny.

I miejsce zajęła klasa I B
II miejsce zajęła klasa I D
III miejsce zajęła klasa I E
IV miejsce zajęła klasa I C
V miejsce zajęła klasa I F.

Spośród wszystkich, biorących udział w zawodach uczniów wybrano najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika (MVP). Zostali nimi:
Kamila Piotrowska z klasy I B oraz Hubert Nalichowski z klasy I D.

Tydzień później, 25.03.2015 do rywalizacji przystąpili uczniowie klas II A, II B, II D, II E i II F. Zawodnicy rozegrali bardzo ciekawe, pełne emocji, ambicji i zabawy mecze, które wyłoniły zwycięzców:

I miejsce klasa II A
II miejsce klasa II D
III miejsce klasa II E
IV miejsce klasa II B
V miejsce klasa II F

Wyłoniono również najlepszą zawodniczkę i zawodnika. MVP zostali:
Aleksandra Czermanowicz z klasy II A oraz Mateusz Malec z klasy II D

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju i aktywnie spędzili czas wolny po lekcjach.
Informujemy również, że dla klasy która okaże się najlepsza (najbardziej aktywna) we wszystkich zawodach Szkolnej Ligi przewidziana jest nagroda niespodzianka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
odkrywcy dsswumen sbiporadnia kuratlogo
polkowice bip logo logo-pca mgbp