Koncert monograficzny PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 maja 2015 10:42

 

chor

Zapraszamy na koncert monograficzny utworów Marka Grechuty w wykonaniu chóru „Cantabile" działającego przy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach

Data: 26.05.2015 r.
Godz.: 17:00

Hall w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II ul. Ociosowa 3

WSTĘP WOLNY

 
Śpiewająco i tanecznie na Pikniku z Patronem 2015 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 maja 2015 14:02
piknik2015

mp416 maja na Pikniku z Patronem z okazji urodzin patrona szkoły - Jana Pawła II spotkali się uczniowie i nauczyciele wraz z rodzinami, emerytowani nauczyciele, mieszkańcy Osiedla Krupińskiego, zaproszeni goście.

Piknik otworzyła pani dyrektor Elżbieta Kich-Wiśniewska. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Klasy II i III przygotowały dekoracje i sprzęt. Klasy pierwsze w ramach projektu „Jan Paweł II – wielki podróżnik" przygotowały muzykę lub taniec z jednego z krajów, które odwiedził: m.in. sambę, taniec hiszpański, tradycyjne tańce japońskie i afrykańskie. Klasa I d częstowała japońskimi ciasteczkami szczęścia. Występy były oceniane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Klasa I e wraz z panią Marzeną Lamla, przygotowała Konkurs Wiedzy o Patronie z wykorzystaniem iPadów. W rywalizacji online uczestniczyli przedstawiciele uczniów, rodziców, gości i nauczycieli. Najlepiej wypadli goście, pani dyrektor i nauczyciele.

Piknik z Patronem to doskonała okazja do prezentowania uzdolnień. Usłyszeliśmy utwory w wykonaniu członków zespołu wokalnego „Cantabile", w tym absolwentów. Piosenki w języku angielskim zaśpiewały laureatki Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie zaprezentowali utwory instrumentalne na gitarze klasycznej, elektrycznej i na skrzypcach.

Najmłodsi bawili się w Kąciku Zabaw, również dla nich starsi koledzy prowadzili zajęcia sportowe (wspaniała opieka uczniów klasy III d). Chętni mogli nabrać kolorów malując twarze - oczywiście farbami ekologicznymi. W loterii fantowej każdy los wygrywał. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc w budowie studni w jednej z kenijskich wiosek.
Sezamowa Kawiarenka oferowała: kawę, herbatę i słodkości, m.in. ciasteczka upieczone przez uczniów w Klubie Gimnazjalisty.

Końcowym akcentem wiosennego festynu były wykonane przez uczniów dwa tańce: belgijski i Skrzypek. Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

JW

 
„Dotykamy ręką świat" PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 maja 2015 18:08

W dniu 13.05. odwiedziła nas rodzinka polsko – kenijska. Byli to misjonarze pani Mirka i Henry Kalume wraz z dwuletnią córeczką Hanah.

Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się o życiu dzieci w dalekiej Afryce i poznać kulturę i zwyczaje tubylców oraz problemy ekonomiczno - społeczne swoich rówieśników. Woda to źródło życia na Czarnym Lądzie. Dlatego też misja państwa Kalume, chce wybudować studnię w wiosce obok miasta Mambsa. Pragniemy przyłączyć się w tym projekcie organizując w przyszłości różne akcje charytatywne.

Największa atrakcją była mała Hanah, która odważnie zwiedzała naszą szkołę i życzliwie bawiła się z gimnazjalistami.

Wizyta gości z Kenii zakończyła tegoroczny cykl spotkań w ramach projektu z humanitaryzmu „Dotykamy ręką świat".

 
Szkolna Grupa Teatralna PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 maja 2015 16:47

fartPo wielu miesiącach, spędzonych w pełnym napięcia oczekiwaniu, nasza grupa teatralna dostała pozytywną odpowiedź od organizatorów XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Form Teatralnych "F-Art". Po kilku próbach oraz nielicznych poprawkach i udoskonaleniach aktorzy gotowi byli przedstawić spektakl "O pięknej Katarzynie", który jest dobrze znany także uczniom naszego gimnazjum. 12 maja wyjechali w trzygodzinną podróż, aby zaprezentować się na deskach teatru Kłodzkiego Domu Kultury. Na miejscu mieli okazję zobaczyć dużo innych, ciekawych przedstawień szkół podstawowych i gimnazjów, z którymi rywalizowali. Na szczęście pech i niemiłe niespodzianki ominęły ich szerokim łukiem i występ odbył się bez przeszkód. Publiczności bardzo podobała się historia Katarzyny i, jak mówią aktorzy, "pierwszy raz widownia śmiała się w odpowiednich momentach". Dzięki temu "Metaforze" udało się zdobyć nagrodę publiczności.

Było to ciekawe doświadczenie przeżycie i możliwość doświadczenia na jak wysokim poziomie są aktorzy ze szkół w całej Polsce.

teatralna

Stworzyć i dopracować przedstawienie w trzy tygodnie - niemożliwe? Możliwe! Takie trudne zadanie mieli do wykonania uczniowie z naszej szkolnej grupy teatralnej. 13 maja przedstawili autorską sztukę pt. "My pokolenie Kaina..." na VIII Przeglądzie Grup Teatralnych. Jury wyróżniło "Metaforę" za niezwykle pouczające przesłanie oraz przeniesienie części spektaklu na widownię. Uczniowie zostali nagrodzeni podarunkami rzeczowymi oraz ciekawymi doświadczeniami. Już wkrótce przedstawienie będą mogli zobaczyć także uczniowie naszego gimnazjum.

 
Dni Języków Obcych w Gimnazjum nr 1 PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 maja 2015 16:52

W piątek 08.05.2015 r. w ramach Dni Języków Obcych pod hasłem: „Języki Obce – Nie Takie Obce", odbył się ustny finał „Naukowego Maratonu z Języka Angielskiego" oraz finał „Naukowego Maratonu z Języka Niemieckiego" dla klas I i II.

Finał polegał na:

 • przedstawieniu krótkiej autoprezentacji,
 • przygotowaniu dialogu na wylosowany temat (w parach),
 • zaprezentowaniu spontanicznych reakcji językowych wg wylosowanych wskazówek (indywidualnie),
 • przygotowaniu wypowiedzi ustnej na wylosowany temat (indywidualnie).

Maksymalna ilość punktów do uzyskania za wszystkie 4 zadania wynosiła 68.

Po zsumowaniu punktów za wszystkie zadania wyniki „Maratonu" są następujące:

KLASY I
I miejsce Łachowska Natalia kl. I c - 57p.
II miejsce Łaśkiewicz Karolina kl. I e - 56p.
III miejsce Magdalena Konecka kl. I f - 55p.

KLASY II
I miejsce Grygiel Martyna kl. II d - 54p.
II miejsce Zawiłowicz Agata kl. II d - 50p.
III miejsce Zarecki Bartosz kl. II e - 49p.

W finale maratonu z języka niemieckiego zwycięzcami byli:

KLASY I
I miejsce Alicja Więcław kl. I b
II miejsce Magdalena Lasak kl. I b
III miejsce Weronika Kwiatek kl. I a

KLASY II
I miejsce – Katarzyna Sądowska kl. II e
II miejsce – Natalia Bułhak kl. II e
III miejsce – Katarzyna Chiżyńska kl. II f

Na 6 godzinie lekcyjnej klasy II a, II b, II c, II e, II f rywalizowały ze sobą w Quizie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Nowoczesna forma multimedialna pozwoliła ugruntować i sprawdzić wiedzę z zakresu historii, geografii i polityki tych krajów. Na 7 godzinie lekcyjnej w podobnej formie odbył się Quiz Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, gdzie zmagały się klasy 1b, 2e i 2b.

W konkursie na plakat z osobą, wydarzeniem lub miejscem związanym z obszarem krajów niemieckojęzycznych, angielskojęzycznych czy francuskojęzycznych zostali wyłonieni zwycięzcy:

Język niemiecki:

I miejsce – Beniamin Łukasiewicz II d, Patryk Laskowski II d
II miejsce – Karolina Łaśkiewicz I e
III miejsce – Paweł Malec III a

Język angielski:

I miejsce – Maciej Czapczyński II b
II miejsce – Daria Tkaczyk II c
III miejsce – Natalia Sinicka I c

Język francuski:

I miejsce – Joanna Nojek III f
II miejsce – Adrian Sikora III f
III miejsce – Magdalena Pytiak III f

Przyćmienie Pobierz

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
odkrywcy dsswumen sbiporadnia kuratlogo
polkowice bip logo logo-pca mgbp