gototopgototop
Ekologiczny Obóz Naukowy PDF Drukuj
Wpisany przez matrix026   
poniedziałek, 29 września 2014 16:28

W dniach 22-25.09.2014 r. uczniowie zainteresowani naukami przyrodniczymi z klas II i III wyjechali na Ekologiczny Obóz Naukowy do Świeradowa-Zdroju, gimnazjalistom towarzyszyły: p. Jolanta Wrzos, p. Iwona Marchlewska i p. Agata Twardziak- Jazienicka.

Astrofizycy, Ekolodzy, Dziennikarze, Geolodzy, Klimatolodzy, Genetycy i Turyści to grupy, do których zostali przydzieleni uczestnicy obozu. Każda z grup musiała wykonać określone zadania. Astronomowie prezentowali wiadomości o Parku Ciemnego Nieba w Izerach i planetach na ścieżce modelu Układu Słonecznego. Ekolodzy wyjaśniali skutki klęski ekologicznej wywołanej działalnością tzw. Czarnego Trójkąta. Dziennikarze przedstawiali codziennie teleekspress z wydarzeniami dnia. Geolodzy przygotowali quizy nt. rodzajów skał, a Klimatolodzy co wieczór przedstawiali prognozę pogody. Grupa Turystów dokumentowała atrakcje turystyczne Sudetów Zachodnich. Genetycy zapoznali obozowiczów z budową DNA i problemem GMO.

Młodzi ekolodzy zwiedzili hutę szkła kryształowego „Julia" w Piechowicach, uczestniczyli w zajęciach w Ogrodzie Trzech Żywiołów w Nadleśnictwie Świeradów, obejrzeli przykłady rewitalizacji pałaców i parków w Dolinie Pałaców i Ogrodów, wędrowali wzdłuż zbiornika utworzonego przez budowę tamy w Pilchowicach, wjechali kolejką gondolową na Stóg Izerski, mieli możliwość spróbowania leczniczych wód w pijalni wód mineralnych mieszczącej się w największej w Polsce hali uzdrowiskowej w Świeradowie-Zdroju. W Leśnym Banku Genów „Kostrzyca" uczniowie uczestniczyli w prezentacji zadań LBG, rozpoznawali drzewa w arboretum i badali stan czystości wód wypływających z biologicznej oczyszczalni ścieków.

Końcowym elementem obozu była debata oraz quizy i gry podsumowujące omawiane zagadnienia. Wyniki ankiety ewaluacyjnej pokazały, że uczestnikom obozu zajęcia dostarczyły dużo pozytywnych emocji i spory zastrzyk wiedzy.

JW

 
Złoto mistrzostw Polski PDF Drukuj
Wpisany przez matrix026   
poniedziałek, 29 września 2014 16:10

Podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbywały się w Zielonej Górze w dniach 27-28.09.2014 r. reprezentanci LKS Polkowice, w większości uczniowie Gimnazjum nr 1 w Polkowicach wywalczyli 2 złote medale.

Najszybszy młody sprinter Europy Damian Sztejkowski był bezkonkurencyjny w biegu na 100 m, wygrał wynikiem 10.95 s oraz poprowadził do zwycięstwa sztafetę 4x100 m w składzie: Kamil Krawczyk, Maciej Wierzbicki, Michał Przygoda i Damian Sztejkowski, która uzyskała czas 44,14 s.

Trenerami zawodników są: Dorota Wojciech-Pierzchała i Robert Pierzchała.

 
Od 29 września rusza SZCZĘŚLIWY NUMEREK PDF Drukuj
Wpisany przez korni115   
poniedziałek, 29 września 2014 16:00
szczęśliwy numerek

Regulamin Szczęśliwego Numerka

1. Szczęśliwy Numerek jest losowany przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego.

2. Wynik losowania prezentowany jest każdego dnia rano na tablicy ogłoszeń samorządu uczniowskiego.

3. W jednym miesiącu dany numer może być wylosowany tylko jeden raz.

4. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:

    - odpowiedzi ustnej na ocenę,

    - z pisania niezapowiedzianej kartkówki.

Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

5. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od:

   - pisania zapowiedzianych lub przełożonych prac klasowych i kartkówek,

   - wykonywania prac domowych, z których uczeń może być oceniony,

   - aktywnego udziału w lekcji.

6. Przywilej Szczęśliwego Numerka traci uczeń, który z danych zajęć lekcyjnych ma na semestr ocenę niedostateczną lub jest       nieklasyfikowany lub ma obniżoną ocenę z zachowania.

 
Damian Sztejkowski rekordzistą Polski PDF Drukuj
Wpisany przez matrix026   
poniedziałek, 29 września 2014 15:35

PodczaDamian Sztejkowskis mityngu lekkoatletycznego, który odbył się 20.09.2014 r. w Słubicach zawodnik naszego gimnazjum Damian Sztejkowski ustanowił nowy rekord Polski w biegu na 200 m uzyskując fantastyczny czas 22,01 s.

To już 4 rekord Polski Damiana w tym roku. Do niego należą rekordy w biegu na 60 m w hali – 7,15 s. na 100 m – 10,88 s, 200 m – 22,01 i sztafecie 4x100 m – 43,86 s. Pozostali zawodnicy osiągnęli następujące wyniki: Michał Przygoda – 11,79 s w biegu na 100 m, Kamil Krawczyk – 11,79 s w biegu na 100 m.

Trenerami są: Dorota Wojciech-Pierzchała i Robert Pierzchała.

 
Do nich należy przyszłość PDF Drukuj
Wpisany przez korni115   
poniedziałek, 29 września 2014 15:43

sztafetaJuż dziś są najlepsi w swojej kategorii wiekowej. Biją rekordy na zawołanie. To czwórka sprinterów z Polkowic która po 22 latach ustanowiła nowy rekord Polski młodzików w sztafecie 4×100 metrów.

Kamil Krawczyk, Maciej Wierzbicki, Michał Przygoda i Damian Sztejkowski podczas trójmeczu lekkoatletycznego Euroregionu Polska -Czechy -Niemcy w Zgorzelcu złamali barierę 44 sekund uzyskując świetny czas 43,87 sekundy, który jest nowym rekordem kraju. Poprzedni, który wynosił 44,46 został ustanowiony w roku 1992 i należał do zawodników Zdrowia Piła. Sprinterzy LKS-u Polkowice w większości są uczniami Gimnazjum nr 1 w Polkowicach. W tym roku dołączył do nich Maciej Wierzbicki, który uczy się w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie i na co dzień trenuje pod okiem Mariusza Knulla. 13 września zawodnicy LKS-u podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików we Wrocławiu zajęli 1 miejsce kwalifikując się do Mistrzostw Polski, które odbędą się 27-28 września w Zielonej Górze. Liderem ekipy jest Damian Sztejkoweski, który jako pierwszy w Polsce w biegu na 100 metrów złamał barierę 11 sekund. Nowy rekord Polski należący obecnie do podopiecznego trenera Roberta Pierzchały to 10, 88 sekundy. Cała czwórka ma wielki potencjał i zapowiada, że w Zielonej Górze będzie chciała ustanowić nowy rekord kraju.

Trenerem sztafety LKS-u Polkowice jest Dorota Wojciech-Pierzchała.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
  • Nasza szkoła
odkrywcy dsswumen sbiporadnia kuratlogo
polkowice bip logo logo-pca mgbp