Szachiści w Przemkowie PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
czwartek, 16 kwietnia 2015 18:39

tabelaW dniu 14.04 2015 odbyły się w Przemkowie Powiatowe Mistrzostwa Szachowe Szkół Podstawowych i gimnazjów. W grupie gimnazjalnej udział wzięło 24 zawodników. Naszą szkołę reprezentowała grupa 8 szachistów. Turniej zakończył się zwycięstwem Tomasza Jankowiaka.

Szczegółowe wyniki w tabelce.

Nasi aktorzy najlepsi! PDF Drukuj
Wpisany przez fomfel
czwartek, 16 kwietnia 2015 15:28

W piątek 10.04.2015 r. odbył się XIX Przegląd Jednego Aktora pn. „Humor i satyra w poezji i prozie". W tym powiatowym konkursie organizowanym przez PCA wzięło udział 16 gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów:

W. Laszczyńska, A. Musiał, M. Gołdyn, A. Itktowiak, D. Rystwej, M. Tatyrynowicz.

A oto wyniki:

I miejsce zdobyła Ania Itkowiak z III E

III miejsce Weronika Laszczyńska I F

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

IV POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ PDF Drukuj
Wpisany przez smalec
czwartek, 16 kwietnia 2015 15:28

nutki10 kwietnia b.r. w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewać każdy może...'', w którym wzięli udział uczniowie gimnazjów z Polkowic, Grębocic, Przemkowa i Radwanic oraz z Zespołu Szkół.

Jury po wysłuchaniu 25 piosenek w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i koreańskim wyłoniło laureatów, wśród których znalazła się Natalia Łachowska  z klasy I c, zdobywając III miejsce (nauczyciel uczący: p. Beata Auguścik). Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2b Aleksandra Dziedziulo (nauczyciel uczący: p. Joanna Dydak).

Gratulujemy!

Ogólnopolski konkurs plastyczny PDF Drukuj
Wpisany przez vas
czwartek, 16 kwietnia 2015 15:32

Ogólnopolski konkurs plastyczny
„Opowieści z morskich fal... wakacje na tropikalnej wyspie"

ORGANIZATOR:  Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

Konkurs "Opowieści z morskich fal" przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych z terenu całej Polski.

CELE KONKURSU
Celem Konkursu jest pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży oraz uwrażliwienie ich na piękno nadmorskiego krajobrazu.

KRYTERIA OCENY PRAC
Twórcza pomysłowość i wyobraźnia w zakresie przedstawienia tematu, ogólna estetyka wykonania prac, stopień opanowania technik plastycznych.

Prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych:7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat

Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs tylko jedną pracę.
Technika wykonania prac dowolna: malarstwo, rysunek, grafika, collage oraz techniki mieszane, z wyjątkiem technik przestrzennych i przyklejanych elementów takich jak np.; piasek, muszelki, ziarna zbóż itp.
Format prac: min A3 - max B2 (50/70cm).

Prace na konkurs można oddać do 4 maja 2015 do p. M. Żmudy, p. R. Królikowskiego, p. J. Grysia, p. E. Niemiec, p. M. Wacińskiej
Prace nadesłane na konkurs przechodzą  na własność organizatora i nie będą odsyłane.

Ogłoszenie wyników i powiadomienie laureatów konkursu do końca czerwca.

Nie dopuszcza się prac zbiorowych.
Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej prezentacji, reprodukcji prac w środkach masowego przekazu oraz publikacji imion , nazwisk i informacji o laureatach konkursu, również na stronie internetowej placówki.

NIESAMOWITE ZWIERZAKI PDF Drukuj
czwartek, 09 kwietnia 2015 18:01

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ 2015
"NIESAMOWITE ZWIERZAKI"
czyli świat zwierząt i one same
widziane oczami wyobraźni plastycznej.

zabierz mnieORGANIZATOR:
Miejski Ośrodek Kultury w Głownie.

CEL KONKURSU:
Rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi.
Pozyskanie i prezentacja interesujących warsztatowo realizacji plastycznych.
Doskonalenie warsztatu plastycznego poprzez udział w konkursie.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Każdy uczestnik może dostarczyć na konkurs jedną pracę wykonaną dowolną płaską techniką plastyczną / techniki malarskie, graficzne, rysunkowe, cyfrowe, collage z trwałych materiałów itp
  2. Maksymalny, dopuszczalny format pracy plastycznej to format A3. Nie dopuszcza się stosowania kolorowego passe-partout.
  3. Prace ocenione zostaną w następujących kategoriach wiekowych: •6-9lat,•10-12lat,•13-15lat,•16-19 lat,
  4. Prace nadesłane na konkurs winny być zabezpieczone przed zniszczeniem oraz opatrzone czytelną METRYCZKĄ

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia.
Decyzje Jury są ostateczne.

Zgłaszanie prac do konkursu upływa z dniem 18.04.2015 do p. M. Żmudy, p. R. Królikowskiego, p. J. Grysia, p. E. Niemiec, p. M. Wacińskiej

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

• Nasza szkoła
odkrywcy dsswumen sbiporadnia kuratlogo