gototopgototop
Tydzień z technikami uczenia się PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 listopada 2014 13:00

prawailewaOd poniedziałku w naszej szkole trwa „Tydzień z technikami uczenia się", który ma na celu przypomnieć podstawowe informacje o tym, w jaki sposób z sukcesem i najmniejszym wysiłkiem powiększać swoją wiedzę. Podczas godzin wychowawczych zatytułowanych: „Co ma znaczenie, gdy chodzi o uczenie...", uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje o tym, jak działa mózg, pamięć, jak organizować czas i naukę w różnych okolicznościach oraz wiele innych związanych z nauką informacji. W przeciągu całego tygodnia nauczyciele podczas zajęć będą przypominać uczniom, w jaki sposób mogą zastosować mnemotechniki do nauki konkretnych zagadnień omawianych na lekcji. W czasie wychowania fizycznego, uczniowie poznają ćwiczenia zwiększające synchronizację półkul mózgowych, a co za tym idzie: poprawiające koncentrację, pamięć i ogólną sprawność umysłową oraz nauczą się stosować krótką relaksację. Nauczyciele języków obcych organizują z tej okazji specjalne konkursy językowe.

Akcją opiekuje się szkolny psycholog, pani Małgorzata Niklasińska oraz doradca zawodowy, pani Marlena Rudnicka.

 
„Lekcja z Mistrzem” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 listopada 2014 22:30

W dniach 12 i 18.11.2014 r odbyły się kolejne spotkania w ramach szkolnego projektu „Lekcja z Mistrzem".
W środę 12.11.2014 odwiedzili naszą szkołę kolarze z zawodowej grypy CCC Polsat Polkowice.

Na spotkanie z uczniami przybyli:

 • Grzegorz Stępniak – zdobywca min.: w 2013 I m. etap (1,2,4,) Bałtyk – Karkonosze Tour; I m. etap (1,3) Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour; III m. etap (3) Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, w 2010 III m. Mistrzostwa Europy U-23
 • Jarosław Marycz – zdobywca min.: I m. Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour – kl. Generalna; I m. prolog Bałtyk- Karkonosze Tour; w 2010 I m. Mistrzostwa Polski – jazda indywidualna na czas; w 2009 I m. Mistrzostwa Polski U23– jazda indywidualna na czas, II m. MISTRZOSTWA EUROPY U23
 • Bartłomiej Matysiak – zdobywca min.: w 2014 I m. MISTRZOSTWA POLSKI start wspólny, w 2013 I m. etap (3) Tour of Estonia

We wtorek 18.11.2014 przyjechali do nas piłkarze i piłkarki ręczne z MKS Zagłębie Lubin S.A. w składzie:

 • Aneta Piekarz – skrzydłowa, wychowanka Zagłębia Lubin
 • Paulina Piechnik – rozgrywająca, debiutująca w kadrze seniorskiej
 • Sanja Premovic – rozgrywająca, reprezentantka Czarnogóry
 • Yuriy Shamrylo – bramkarz, reprezentant Ukrainy
 • Michał Stankiewicz – obrotowy, „ikona" Zagłębia Lubin
 • Michał Batczak – skrzydłowy były zawodnik Travelandu Olsztyn
 • Patryk Wiącek – bramkarz
 • Zygmunt Woźniczka – trener

Zaproszeni sportowcy przeprowadzili lekcje wychowania fizycznego, w których z dużym zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Po zajęciach w sali gimnastycznej „mistrzowie" wzięli udział w konferencji prasowej, która odbyła się w szkolnej czytelni i podczas której odpowiadali na pytania redaktorów szkolnej gazetki „Bulwers" oraz uczniów z zaproszonych klas.

Wszyscy, którzy wzięli udział w lekcjach otrzymali od zaproszonych sportowców drobne upominki oraz autografy.

Zawodnicy i zawodniczki klubu MKS Zagłębie Lubin S.A. ofiarowali naszej szkole wejściówki na mecz szczypiornistów oraz koszulkę w barwach klubowych z podpisami zawodników. Nasze gimnazjum jest pierwszą szkołą, która taki prezent otrzymała.

 
XI Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej PDF Drukuj
Wpisany przez Robert Królikowski   
niedziela, 23 listopada 2014 20:16

Już po Oficjalne logo obchodówraz jedenasty Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach organizuje Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej. Tym razem tematem prac dla gimnazjalistów będzie zaprojektowanie znaczka okolicznościowego na temat: „Rok 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło (IYL 2015)”. Etap szkolny trwa do 15 stycznia 2015 r. Do tego czasu swoje projekty należy dostarczyć do p. Roberta Królikowskiego (sala 104). 10 najlepszych prac będzie reprezentowało naszą szkołę w finale powiatowym, który odbędzie się w lutym 2015 r.

Prace konkursowe należy wykonać samodzielnie, bez wykorzystywania gotowych elementów graficznych przy pomocy dowolnego programu służącego do tworzenia grafiki bitmapowej.

A oto grarść informacji, które mogą przybliżyć temat konkursu.

Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło, że rok 2015 będzie Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło.

Pomysł Międzynarodowego Roku Światła 2015 został zaproponowany przez konsorcjum wielu naukowych instytucji i organizacji, we współpracy z UNESCO. Światło jest związane z wieloma dziedzinami nauki i techniki, a w szczególności z fizyką i astronomią.

Podejmując decyzję o roku światła, ONZ chce zwrócić uwagę społeczeństw na tematy nauk związanych ze światłem i jego zastosowaniami i podkreślić znaczenie ogólnoświatowej świadomości w jaki sposób technologie oparte na świetle przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i zapewnienia rozwiązań dla globalnych wyzwań w dziedzinie energetyki, edukacji, rolnictwa i zdrowia. Międzynarodowy Rok Światła będzie administrowany przez międzynarodowy komitet, we współpracy z UNESCO.

Flaga  Flaga UNESCO 

Głównymi naukowymi sponsorami wydarzenia będą Europejskie Towarzystwo Fizyczne (EPS), SPIE (międzynarodowa organizacja zajmująca się optyką i fotoniką), Towarzystwo Optyczne (OSA), Towarzystwo Fotoniczne IEEE (IPS), Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne (AAS), międzynarodowa sieć lightsources.org.

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU), która będzie współdziałać z towarzystwem fizycznym, będzie chciała uwypuklić dodatkowo zagadnienie ochrony obszarów naturalnego ciemnego nieba jako dziedzictwa ludzkości i problemów wynikających z zanieczyszczenia nocnego nieba nadmiarem sztucznego światła.

 
COOLturalne filmiki PDF Drukuj
Wpisany przez fomfel   
poniedziałek, 24 listopada 2014 17:07

powitanie„Dzień dobry - znamy się!". Pod takim hasłem przebiegał miesiąc październik w ramach ogólnoszkolnej akcji gimCOOLtury. Klasy dostały zadanie nagrania krótkich filmów z życia szkolnego, w których miały być pokazane scenki powitań i pożegnań, zarówno z osobami dorosłymi, a jak i z kolegami. Filmy miały być opatrzone nagranymi komentarzami. 25 klas wzięło udział w tym zadaniu. 17 listopada Rada SU wraz z panią dyrektor Jolantą Wrzos obejrzała i oceniła wszystkie filmy. Punktacja została wliczana do Turnieju „Klasa na medal". Całość wyników znajduje się na trybunie uczniowskiej. Najlepsi to: 1 B, 1 D, 3 A, 3 D. Gratulujemy.

eagle

 
Usypmy GÓRĘ GROSZA PDF Drukuj
Wpisany przez matrix026   
poniedziałek, 24 listopada 2014 16:30

grosikRada Samorządu Uczniowskiego ogłasza coroczną akcję Góra Grosza za rozpoczętą.

Przypominamy, że celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Zbierajcie monety. Przeliczcie je i przekażcie Radzie najpóźniej do 18 grudnia. Liczymy na waszą hojność i empatię.

eagle

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
 • Nasza szkoła
odkrywcy dsswumen sbiporadnia kuratlogo
polkowice bip logo logo-pca mgbp