Wycieczka do Berlina PDF Drukuj
Wpisany przez Piguła
poniedziałek, 27 października 2014 16:56

Dnia 23 października o godz. 6.00 rano przed szkołą zebrała się grupa uczniów z naszego gimanzjum,  wyposażona w prowiant oraz wiele radości z powodu wycieczki do Berlina.

Już po przekroczeniu granicy w autobusie było słychać zadowolenie z dobrze zaczętego dnia. Po przybyciu do Berlina wszyscy skierowali swoje twarze w stronę okien i grzecznie słuchali tego, co mówił przewodnik. W tym pięknym mieście, którego architektura łączy historię z nowoczesnością, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc takich jak: Muzeum Techniki, Bundesrat, Stadion Olimpijski, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy oraz widzieliśmy część Muru Berlińskiego. Pyszny obiad w greckiej, urokliwej restauracji był ostatnim punktem programu wycieczki.

Grupa wróciła do Polkowic późno, była zmęczona, ale bardzo szczęśliwa. Każdy będzie miło wspominać ten dzień przez jeszcze wiele, wiele lat.

Jakub Bojczuk

„Święto Drzewa”- konkursy, nauka, zabawa PDF Drukuj
Wpisany przez smalec
poniedziałek, 27 października 2014 16:37

Dnia 16 października br. na Ogródkach Działkowych „Miedzianka"-odbyła się impreza plenerowa „Święto  Drzewa" pod patronatem Burmistrza Polkowic.

Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Funkcje lasu", którego celem było propagowanie wiedzy na temat środowiska leśnego i kształtowanie postaw proekologicznych. Uczniowie naszego gimnazjum zostali laureatami: I miejsce zajęła Emilia Chmielowska z kl.II F,  III miejsce zajął Adrian Patera z kl.III B. Wyróżnienie otrzymała Pola Sydorów z kl.III B.

Po otrzymaniu dyplomów i nagród uczniowie wraz z opiekunami, zaproszonymi gośćmi, pracownikami nadleśnictwa Lubin wzięli udział w sadzeniu drzew, konkursach tematycznych i zajęciach praktycznych. Uwieńczeniem pracy i zabawy była wspólna biesiada przy stole, gdzie królowała gorąca grochówka i przepyszne ciasta własnego wypieku.

Opiekunami uczniów były: pani Janina Robaki i pani Ewelina Róg.

Konkurs recytatorski PDF Drukuj
Wpisany przez vas
poniedziałek, 27 października 2014 16:35

W poniedziałkowe popołudnie 20 października młodzi recytatorzy uczestniczyli w eliminacjach szkolnych do XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Kocham Cię, Ojczyzno w Gaworzycach oraz do Rejonowego Konkursu Poezji Patriotycznej dla Gimnazjalistów w Legnicy. Spośród uczestników jury wybrało 6 uczniów, którzy pojadą na konkurs do Gaworzyc i 3 recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Legnicy. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i dostarczyli wielu wrażeń podczas recytacji wierszy o ojczyźnie, DZIĘKUJEMY!

W Gaworzycach będą nas reprezentować uczniowie:

Emanuel Wilczyk I B
Dominika Piekarz III C
Kinga Ryglicka II C
Weronika Laszczyńska I F
Zuzanna Matejewska I F
Weronika Kwiatek I A

W Legnicy

Weronika Laszczyńska I F
Dominika Piekarz III C
Emanuel Wilczyk I B

Misjonarz z Filipin PDF Drukuj
Wpisany przez matrix026
poniedziałek, 27 października 2014 16:33

Klasy pierwsze rozpoczęły w ramach lekcji humanitaryzmu realizacje projektu „Dotykamy ręką świat". Projekt ten opiera się między innymi na spotkaniach z ciekawymi ludźmi z kraju i ze świata.

W dniu 20.10.2013r. przybyli do naszej szkoły wolontariusze: Pan Norbert Palimąka oraz pani Alina Bhatti z Fundacji ESPA w Legnicy. Osoby te pomagają dzieciom na Filipinach. Uczniowie mogli usłyszeć i zobaczyć ciekawe informacje na temat wielu wysp na Filipinach. Dowiedzieć się jak żyją ich rówieśnicy, z jakimi borykają się problemami edukacyjnymi i społecznymi oraz podziwiać egzotyczną faunę i florę.

Jubileusz 15–lecia Gimnazjum PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 16:16
godło-15lat

Program Jubileuszu 15–lecia Gimnazjum nr 1 im.
Jana Pawła II w Polkowicach

Święta Nauki i Zabawy w dniu 29 października 2014 r.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:30 w małej sali gimnastycznej.

Następnie zaprosimy Gości na spacer po szkole i prezentację zajęć
„Nasz pomysł na szkołę”.
Około godz. 13:40 rozpocznie się koncert szkolnego chóru „Cantabile”
i Gala wspomnień – To już 15 lat.

Dyrektor Gimnazjum nr 1
im. Jana Pawła II w Polkowicach

Elżbieta Kich-Wiśniewska

«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»