Osiągnięcia uczniów 2015/2016

A- A A+

Zasięg gminny, powiatowy, rejonowy, międzyszkolny

Nazwa konkursu:Data, organizator:Liczba
uczest.
LaureaciNauczyciel
– opiekun
Rejonowy Konkurs Plastyczny "Psiaki Kociaki i Inne Zwierzaki"

06.10.2015 r.

Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

11 naszych prac

z 1126 nadesłanych 

Nagroda Główna Dyrektora MCK w Legnicy:
Paulina Szafarz, kl. 3c

Wyróżnienie: 
Katarzyna Chiżyńska, kl. 3f

Prace wyróżnione do wystawy:
Kinga Spigiel, kl. 1e,
Oliwier Sikora, kl. 2f,
Urszula Diduszko, kl. 2a,
Joanna Florian, kl. 3c,
Szymon Wójcik, kl. 2c,
Julia Parzuchowska, kl. 3f,
Karina Mościńska, kl. 1d.

M. Wacińska

Rejonowy Konkurs Plastyczny "Sprzątanie to fajne zadanie"

30.11.2015 r.

Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

2 nasze prace 

z 304 nadesłanych 

Wyróżnienie:
Marta Matuszak, kl. 3d,
Kinga Spigiel, kl. 1e.

M. Wacińska
XIV Powiatowy "Bieg na orientację - Wyprawy Odkrywców" 22.09.2015 r.
Zespół Szkół im. Ireny Sendler - Publiczne Gimnazjum w Przemkowie
1
drużyna

I miejsce z zakresu wiedzy teoretycznej i praktycznej
Drużynowo:
Osiński Kamil, kl. 3b
Dziedziulo Aleksandra, kl. 3b
Grygiel Martyna, kl. 3d

J. Robak
Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Legnicy

06.11.2015 r.
Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy

3 II miejsce:
Laszczyńska Weronika, kl. 2f

Wyróżnienie:
Tatarynowicz Marcin, kl. 3d
Kłos Damian, kl. 1a


J. Glapińska

 

D. Skowyra

Powiatowy Dolnośląski Konkurs
"zDolny Ślązak Gimnazjalista"
-blok humanistyczny (język polski, historia)
  6 Dudziak Natalia, kl. 3f

M. Szybalska
R. Kajak

XII Powiatowy Przegląd Kolęd 8.12.2015 r.
Zespół Edukacyjny w Gaworzycach pod patronatem Starosty Polkowickiego
7 zespołów i 11 solistów
z Gim 1 
1 zespół,
1 solista

II miejsce w kategorii soliści:
Koncur Zuzanna

J. Kąca
XII Powiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny KOMBINACJE 

14.01.2015 r.

POPPPiDM w Polkowicach i Gim 2 w Polkowicach

12 prac naszych uczniów

I miejsce:
Ostrowska Julia, kl. 2d
Pałasz Aleksandra, kl. 2d

II miejsce:
Ryglicka Kinga, kl. 3c

Wyróżnienie: 
Romańska Urszula, 3e
Ilkiewicz Marta, kl. 1f
Dzumyk Marta, kl 1f


M.Szybalska


I. Flisiewicz



I. Flisiewicz
M. Studzińska

XII Festiwal Kolęd i Pastoralek 16.01.2016 r.
Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Dominika Savio w Lubinie

chór "Cantabile" 

zesół "Da capo all fine"

I miejsce:
Chór "Cantabile" i zespół instrumentalny "Da capo all fine"

III miejsce w kategorii soliści:
Dziedziulo Aleksandra, 3b  
 J. Kąca
IX Powiatowy Konkurs Poprawności Językowej "Licz się ze słowami" - etap powiatowy

8.01.2016 r.
Zespół Szkół w Polkowicach

25 naszej szkoły

II miejsce: 
Sądowska Katarzyna, 3e

III miejsce:
Gawron Alicja, 3e

I. Flisiewicz
V Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej    

II miejsce:
Łachowska Natalia, 2c

III miejsce: 
Osiński Kamil, 3b


B. Auguścik


D. Olejniczak

VI Powiatowy Konkurs Językowy     III miejce:
Koreń Karolina, 3c
B. Auguścik
J. Grzelczak
II Olimpiada Geograficzna dla Uczniów Dolnośląskich Gimnazjów - etap powiatowy

5.03.2016 r.

Gimnazjum nr 34 

Wrocław

9 Grygiel Martyna
Lasak Magdalena
Pytlak Bartosz
Więcław Alicja

J. Wrzos
J. Robak

Międzyszkolny Konkurs Krajoznawczo – Turystyczny „Znam Dolny Śląsk” 5.04.2016
Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach
3 Drużyna w składzie:
Alicja Więcław
Bartosz Pytlak
Gracjan Cyran
J. Robak
J. Wrzos
VIII Konkurs Historyczny Wiedzy o Rosji "Białe Noce" - etap międzyszkolny 06.04.2016 r.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu
2

Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego:
Bajus Jakub, 3b
Dudziak Kacper, 3b

H. Korniłowicz
Konkurs Historyczny Szkół Gimnazjalnych Zagłębia Miedziowego 6.04.2016 r.
II LO w Lubinie
2 drużyny reprezentowały naszą szkołę

VI miejsce:
Osos Natalia,
Kuświk Anna, 
Tkaczyk Daria

VIII miejce: 
Lasak Magdalena, 
Pytlak Bartosz, 
Więcław Alicja

H. Korniłowicz
Powiatowy Konkurs Geograficzno–Biologiczny „Europejskie ABC...” 10.05.2016r. 1 drużyna (3 osoby) II miejsce:
Dziedziulo Aleksandra, kl. 3b
Osiński Kamil, kl. 3b
Cyran Gracjan, kl. 2 a
I.Olszak-Biniek
J.Robak
III Dolnośląska Olimpiada Biologiczna dla uczniów gimnazjów województwa dolnośląskiego - etap powiatowy 12.03.2016r. 3 Zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego:
Martyna Grygiel kl.3d
 I. Olszak-Biniek
Konkurs Powiatowy Prawa Człowieka "Konflikty a Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie" 19.11.2015 r.  

II miejsce: 
Dudziak Kacper, 3b

III miejsce:
Dudziak Natalia, 3f

E. Kocaj
VI Międzypowiatowy/VIII Powiatowego Konkursu o Prawach Człowieka 22.03.2016 r.  

I miejsce:
Drużyna:
Dudziak Natalia, 3f
Ryglicka Kinga, 3c
Dudziak Kacper, 3b

E. Kocaj
V Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE..."

15.04.2016 r. 

ZS w Polkowicach i POPP w Polkowicach

 

II miejsce: 
Łachowska Natalia, 2c

III miejsce: 
Osiński Kamil, 3b

B. Auguścik

 

D. Olejniczak

VI Powiatowy Konkurs Językowy "Polkowicki Poliglota" 25.04.2016 r.  

III miejsce:
Koreń Karolina, 3c

B. Auguścik

J. Baran

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy 23.02.2016 r.  

II miejsce:
Konecka Magdalena, 2f

J. Baran
 "Tacy sami w różnorodności - różni w jednorodności" - etap powiatowy  kwiecień 2016 r.  

Część literacka:

I miejsce: 
Madej Zuzanna, 1e
Dzumyk Marta, 1f

Część plastyczna:

I miejsce:
Spigiel Kinga, 1e 

 D. Doskocz

 

"Młodzież zapobiega pożarom" - etap gminny 

01.03.2016 r.

Zarząd Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnej w Polkowicach

 

III miejsce: 

Lasak Magdalena, 2b

D. Doskocz
XX Przegląd Teatralny "Kurtyna"

27.04.2016 r. 

PCA Polkowice

Grupa teatralna "Metafora" Grand Prix dla naszej grupy teatralnej. 

J. Glapińska
M. Studzińska

Wiosenne Spotkanie z Teatrem Jednego Aktora

31.03.2016 r.

MCK w Legnicy 

32

Wyróżnienie:

Laszczyńska Weronika, 2f

J. Glapińska
XX Przegląd Teatru Jednego Aktora "Humor i satyra w poezji i prozie"

22.04.2016 r.

PCA Polkowice

15

II miejsce: 

Tatarynowicz Marcin, 3d

D. Skowyra
XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski "Srebrna Muza"

03.12.2015 r.

PCA Polkowice

8 uczniów naszej szkoły

III miejsce: 

Laszczyńska Weronika, 2f

J. Glapińska
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Kocham Cię Ojczyzno" w Gaworzycach

23.11.2015 r.

Dom Kultury "Jowisz" w Gaworzycach

6 uczniów naszej szkoły

W kategorii klas I: 

I miejsce: Kłos Damian, 1a

W kategorii klas II - III:

III miejsce: Tatrynowicz Marcin, 3d
Wyróżnienie: Laszczyńska Weronika, 2f

D. Skowyra

J. Glapińska

II Powiatowy Konkurs Literacko-Fotograficzny "NASZE LEGENDY"

 wysyłanie prac do 30.05.2016 r.

POPPPiDM

 2 uczniów naszej szkoły

W kategorii klas I - III:

II miejsce: Łachowska Natalia, 2c

III miejsce: Konecka Magdalena, 2f

 J. Glapińska
IX Międzygminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych

08.06.2016 r.

Gimnazjum nr 2 w Polkowicach

 

Wyróżnienie:

dla Grupy Teatralnej "Metafora", 
dla grupy "Kent" z kl. 3b 

J. Glapińska
M. Studzińska

Rejonowy Konkurs Fotograficzny "Świat wokół mnie"

10.06.2016 r.

ZS nr 2 w Lubinie

Nagroda:

Poniewierka Sandra, 2a
Rosik Tomsz, 2e

Wyróżnienia:

Wernik Małgorzata, 2a
Rosik Tomasz, 2e

R. Królikowski
Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Piękno w mury zaklęte - Zabytki Powiatu Polkowickiego"

Chocianowski Zespół Szkół

2

I miejsce: 

Nieroda Katarzyna

III miejsce: 

Sipurzyńska Anna

R. Królikowski
XII Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej 

25.02.2016 r.

POPPPiDM

10

I miejsce: 

Pawełko Adam, 2b
Jawor Milena, 2e

II miejsce: 

Ferenc Filip, 1b

R. Królikowski