Z aren sportowych

Na przełomie października i listopada odbyło się kilka ważnych wydarzeń sportowych.

Chłopcy z naszego Gimnazjum w składzie: NICIŃSKI MARCIN, SMERECZNIAK PAWEŁ, CIECHANOWICZ HUBERT, ROSIK JAROSŁAW, SOBCZYK KLAUDIUSZ, BARNA GRZEGORZ, KOZIOŁEK KLAUDIUSZ, NALICHOWSKI NORBERT, MROCZKO MICHAŁ, BEDNAREK GWIDON wzięli udział w Turnieju Piłki Ręcznej organizowanym przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

Pomimo tego iż nie przegrali żadnego meczu zajęli III miejsce na osiem startujących drużyn. W grupie zremisowali z drużynami Grębocic i Gaworzyc oraz wygrali ze szkołą z Białołęki. W walce o podium zwyciężyli Gimnazjum nr 2 z Polkowic.

Przyzwoity poziom i zaangażowanie dobrze wróży przed zawodami w ramach Gimnazjady.

W dniu 10 listopada walkę o prymat najlepszych koszykarek w mieście przegrały nasze dziewczyny. Mimo dobrej i walecznej postawy w pierwszej połowie 21:19 musiały uznać wyższość Gimnazjum nr 2 z Polkowic. Składy obu drużyn w przeważającej części to reprezentantki MKS Polkowice i niestety trzon zespołu Gimnazjum nr 2 to trzecioklasistki które podczas drugiej połowy nie dały szans naszej reprezentacji. Prym w zwycięskiej drużynie wiodła Tatiana Żarnowska (22 pkt.), dla naszego gimnazjum najwięcej punktów rzuciła Kisil Julia (8pkt.) Końcowy wynik meczu to 55:29 dla naszych przeciwniczek którym życzymy godnego reprezentowania Polkowic w dalszych rozgrywkach.

Skład drużyny prowadzonej przez Sebastian a Rudnickiego to: OSOS NATALIA, KŁOSIŃSKA KLAUDIA, KISIL JULIA, KUŚWIK ANNA, PRUS MARTYNA, IWANIAK MONIKA, URBAMN WIKTORIA, TRACZEWSKA NATALIA, JOCHAŃSKA NIKOLA, BEGIER KORNELIA, GNIEDZIEJKO NATALIA, GUZ KAMILA

Gorzki występ reprezentacji koszykówki dziewcząt osłodzili chłopcy, prowadzeni także przez Sebastiana Rudnickiego, którzy zdeklasowali Gimnazjum nr 2 Polkowice 68:4, a w dalszym etapie Gimnazjum z Chocianowa 74:22. Liczymy na dalsze udane występy w etapie półfinałów strefy legnickiej.

Szkołę reprezentowali: STĘPIEŃ WOJCIECH, STANIECKI DAWID, ROMAŃSKI PIOTR, LEWENDA DAWID, NICIŃSKI MARCIN, SMERECZNIAK PAWEŁ, BAJSEROWICZ KACPER, CIECHANOWICZ HUBERT, HILDEBRANT KAROL, ROSIK JAROSŁAW, SOBCZYK KLAUDIUSZ, BARNA GRZEGORZ, MAŁGOWSKI JAKUB