Sukcesy lekkoatletów

Lekkoatletka SP 3 w Polkowicach Roksana Lepa 29 września 2018 r wystartowała w ogólnopolskim mitingu w Zielonej Górze. Podopieczna Roberta Pierzchały rywalizowała w dwóch konkurencjach i w obu nie dała szans rywalkom zajmując pewne pierwsze miejsca. W rzucie oszczepem ukończyła zmagania z wynikiem 36 m, a w pchnięciu kulą 11,83. Podczas XVI Mistrzostw dzieci i młodzieży w Słubicach Roksana wywalczyła 2 medale: w rzucie oszczepem zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 38,12 m co jest jej nowym rekordem życiowym oraz w pchnięciu kulą zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 11,73 m. Roksana brała również udział Mistrzostw Polski do lat 16 w Bełchatowie. Wystartowała w dwóch konkurencjach. W pchnięciu kulą zawodniczka zajęła znakomite IV miejsce z wynikiem 12,58 m, do medalu zabrakło jej zaledwie 17 centymetrów. W rzucie oszczepem Roksana ukończyła swoje zmagania na 7 miejscu z wynikiem 37,95 m. W obu konkurencjach Roksana wywalczyła piękne rekordy życiowe. Świetne wyniki uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach podczas finału dolnośląskich igrzysk młodzieży w szkolnej lidze lekkoatletycznej we Wrocławiu. Na podium stanęło 8 zawodników. Pierwsze miejsca zajęli: Roksana Lepa w pchnięciu kulą 11,55 m, Jakub Józefowicz 11,56 m również w pchnięciu kulą i Agata Szczepańska w rzucie oszczepem z wynikiem 26m. Drugie miejsca zajęli: Martyna Korniluk w skoku w dal, Kornel Powaserowski w rzucie oszczepem, Jan Biernat oraz Aleksandra Nalewajk w pchnięciu kulą. Na najniższym stopniu podium w biegu na 300 m stanęła Julia Latos z wynikiem 47,66 sek. W zawodach uczestniczyli również: Przemek Zelczak, Karol Brzoza i Kasia Ochędowska w skoku w dal, w biegu na 100 m Kornelia Szerszeń, Gosia Mazur, Weronika Babska, Maciej Eredzcheb, Patryk Pieńko, Marcin Murdza, w pchnięciu kulą Kacper Czaja oraz Marcel Sadowski, w biegu na 300 m Przemek Sobański i Sebastian Łysakowski w biegu na 600m Lidia Guścin, Julia Wieruszewska i Julia Górska, w biegu na 1000 m Krzysztof Pajdowski. Świetnie spisały się również sztafety 4x100 m. Szkołę Podstawową nr 1 w Polkowicach reprezentowała Nikola Majcher, która rzucała oszczepem.