Od 31 maja do 6 czerwca 2019 roku grupa 15 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wymianie polsko – niemieckiej w Mikuszewie. Ze strony niemieckiej, wraz z dwójką opiekunów, przyjechało 15 uczniów ósmej klasy z Mittelschule Würzburg-Heuchelhof. Polscy i niemieccy uczniowie, pod czujnym okiem aktorek, pani Barbary Prądzyńskiej i pani Pip Hill, przygotowali przedstawienie teatralne pt.: Brücken ( Mosty). Sceną przedstawienia był plener nad rzeką Wartą, a scenografię stanowiła otaczająca ją przyroda. Widzami próby generalnej i przedstawienia byli mieszkańcy okolicznych miejscowości: Czeszewa i Mikuszewa.  Miedzy uczestnikami szybko nawiązały się przyjaźnie i wszystkim było bardzo żal odjeżdżać. Nasi uczniowie będą mieli możliwość wyjazdu w tym roku szkolnym do Würzburga. Informacje na temat wymiany udziela pani Sylwia Juszczak, nauczycielka języka niemieckiego.