Szkolna Grupa Teatralna

fartPo wielu miesiącach, spędzonych w pełnym napięcia oczekiwaniu, nasza grupa teatralna dostała pozytywną odpowiedź od organizatorów XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Form Teatralnych "F-Art". Po kilku próbach oraz nielicznych poprawkach i udoskonaleniach aktorzy gotowi byli przedstawić spektakl "O pięknej Katarzynie", który jest dobrze znany także uczniom naszego gimnazjum. 12 maja wyjechali w trzygodzinną podróż, aby zaprezentować się na deskach teatru Kłodzkiego Domu Kultury. Na miejscu mieli okazję zobaczyć dużo innych, ciekawych przedstawień szkół podstawowych i gimnazjów, z którymi rywalizowali. Na szczęście pech i niemiłe niespodzianki ominęły ich szerokim łukiem i występ odbył się bez przeszkód. Publiczności bardzo podobała się historia Katarzyny i, jak mówią aktorzy, "pierwszy raz widownia śmiała się w odpowiednich momentach". Dzięki temu "Metaforze" udało się zdobyć nagrodę publiczności.

Było to ciekawe doświadczenie przeżycie i możliwość doświadczenia na jak wysokim poziomie są aktorzy ze szkół w całej Polsce.

teatralna

Stworzyć i dopracować przedstawienie w trzy tygodnie - niemożliwe? Możliwe! Takie trudne zadanie mieli do wykonania uczniowie z naszej szkolnej grupy teatralnej. 13 maja przedstawili autorską sztukę pt. "My pokolenie Kaina..." na VIII Przeglądzie Grup Teatralnych. Jury wyróżniło "Metaforę" za niezwykle pouczające przesłanie oraz przeniesienie części spektaklu na widownię. Uczniowie zostali nagrodzeni podarunkami rzeczowymi oraz ciekawymi doświadczeniami. Już wkrótce przedstawienie będą mogli zobaczyć także uczniowie naszego gimnazjum.