Powiatowy Konkurs Biologiczno - Geograficzny „W krainie kangurów”

australiaAleksandra Dziedziulo, Kamil Osiński z kl. II b i Kinga Ryglicka z kl. IIc zajęli I miejsce w Powiatowym Konkursie Biologiczno- Geograficznym „W krainie kangurów”.

Konkurs odbył się 5 maja br. w Gimnazjum nr 2 w Polkowicach a jego głównymi celami była integracja społeczności międzyszkolnej, pogłębianie zainteresowań naukami przyrodniczymi i kształtowanie postaw badawczych.

Nasi uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą biologiczną i geograficzną z zakresu Australii, pokonując 6 drużyn z powiatu polkowickiego.

Konkurs przebiegał cztero-etapowo. Drużyna przygotowała i prezentowała plakat z atrakcjami turystyczno- przyrodniczymi, rozwiązywała zadania testowe dotyczące środowiska przyrodniczego, flory i fauny kontynentu, odczytywała informacje z mapy i lokalizowała obiekty geograficzne a na koniec odgadywała zagadki kto lub co to?

Uczniom gratulujemy posiadanej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!

Opiekunami uczniów były Pani Janina Robak i Pani Iwona Olszak- Biniek.