A- A A+

Zeige Dein Talent

We wtorek, 17 marca 2015 roku, we Wrocławiu odbyła się VI edycja Konkursu „Zeige Dein Talent" dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Konkurs zorganizowany był przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.  Patronat honorowy nad konkursem objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec oraz Instytut Goethego w Krakowie. Uczestnicy konkursu mogli zaprezentować swoją umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w trzech kategoriach: w piosence, wierszu i sztuce teatralnej.

Naszą szkołę, w kategorii piosenka, reprezentowały dwie uczennice: Emilia Chmielowska klasa 2f i Aleksandra Szmigielska klasa 3d.

Miło nam poinformować, że laureatem konkursu została Aleksandra Szmigielska, która zajęła III miejsce. Warto tutaj przypomnieć, że nie jest to pierwszy sukces naszej szkoły w tym konkursie. Dwa lata temu, także III miejsce zdobył zespół wokalno - taneczny naszej szkoły, który wykonał  utwór zespołu Dschinghis  Khan,  pod tytułem Moskau.

Oli gratulujemy odniesionego sukcesu, a Emilce życzymy powodzenia w następnej edycji  konkursu !!!

Nauczyciele języka niemieckiego

Zeige Dein TalentZeige Dein Talent