Mamy „Zdolnego Ślązaka” – Dawid Laureatem z geografii!!!!

pucharDo zawodów finałowych Konkursu Geograficznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista" od dwóch miesięcy przygotowywało się dwoje uczniów z naszej szkoły. Zawody wojewódzkie były rozgrywane we Wrocławiu 21 lutego br. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Ewelina Tomczyk z klasy III c uzyskała tytuł Finalisty, a Dawid Komarnicki z klasy III f został Laureatem XIII Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista".

To wielki sukces dla Dawida i pani Jolanty Wrzos – nauczycielki geografii. Tytuł Laureata uprawnia Dawida do zwolnienia z pisania egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej, jest to równoznaczne z otrzymaniem maksymalnej liczby punktów za tę część egzaminu. Oprócz tego Dawid i Ewelina mają już zagwarantowane oceny celujące z geografii na świadectwie.

Gratulujemy Wspaniałym młodym Geografom i życzymy sukcesów w ważnych dla nich sprawach.

JW.