A- A A+

Losy żołnierza

Dnia 10.12.2014 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki w Legnicy odbył się II etap /rejonowy/ XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy", w którym uczestniczyło 50 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rejonu legnickiego. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów, którzy w etapie szkolnym uzyskali co najmniej 30 pkt. czyli 75 % trafnych odpowiedzi: Kacper Dudziak kl. II B, Jakub Bajus II B, Jakub Kołecki III D, Natalia Dudziak II F, Michał Przygoda III F. Aby zostać zakwalifikowanym do etapu wojewódzkiego trzeba było uzyskać co najmniej 36 pkt., czyli 80 % trafnych odpowiedzi.

Na podstawie protokołów etapów rejonowych do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszego gimnazjum:

  1. Natalia Dudziak kl. II F – 40 pkt., tj. 88,9 %,
  2. Kacper Dudziak kl. II B – 38 pkt., tj. 84,4 %,
  3. Jakub Bajus kl. II B – 38 pkt., tj. 84,4 %,
  4. Jakub Kołecki kl. III D – 37 pkt., 82,2 %.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów w etapie wojewódzkim. Najlepsi mają szansę pojechać na etap ogólnopolski do Warszawy.

losy zolnieza

Zdjęcie wykonane przez Macieja Iżyckiego z I LO im. T. Kościuszki w Legnicy.
Na zdjęciu widoczni są uczniowie naszej szkoły: w trzecim rzędzie w trzeciej ławce widoczny jest Michał Przygoda, w piątym rzędzie, przy oknie z podniesioną głową Kacper Dudziak
.