„Święto Drzewa”- konkursy, nauka, zabawa

Dnia 16 października br. na Ogródkach Działkowych „Miedzianka"-odbyła się impreza plenerowa „Święto  Drzewa" pod patronatem Burmistrza Polkowic.

Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Funkcje lasu", którego celem było propagowanie wiedzy na temat środowiska leśnego i kształtowanie postaw proekologicznych. Uczniowie naszego gimnazjum zostali laureatami: I miejsce zajęła Emilia Chmielowska z kl.II F,  III miejsce zajął Adrian Patera z kl.III B. Wyróżnienie otrzymała Pola Sydorów z kl.III B.

Po otrzymaniu dyplomów i nagród uczniowie wraz z opiekunami, zaproszonymi gośćmi, pracownikami nadleśnictwa Lubin wzięli udział w sadzeniu drzew, konkursach tematycznych i zajęciach praktycznych. Uwieńczeniem pracy i zabawy była wspólna biesiada przy stole, gdzie królowała gorąca grochówka i przepyszne ciasta własnego wypieku.

Opiekunami uczniów były: pani Janina Robaki i pani Ewelina Róg.