DZIEŃ BARDA Pamiętaj - że dana ci pamięć

bardKlasy drugie podsumowały swoje zmagania w maratonie humanistycznym. Uczniowie w ostatnim etapie maratonu realizowali PROJEKT MIĘDZYPRZEDMIOTOWY W GRUPACH MIĘDZYODDZIAŁOWYCH, zadanie było jedno - dokonać w dowolnej formie interpretacji wylosowanego utworów Jacka Kaczmarskiego oraz obrazu, do którego nawiązuje piosenka. W tym roku (10 kwietnia) obchodziliśmy dziesiątą rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego. Poety i barda, który stał się głosem pokolenia opozycji demokratycznej, autora i wykonawcy piosenek m.in. Murów, Naszej klasy, Obławy.

12 czerwca br w bibliotece szkolnej odbył się finał projektu. Oceniali go: Dariusz Rystwej przedstawiciel klas drugich, p. Monika Studzińska, p. Edyta Kocaj - przewodnicząca jury.

Przedstawiali go:

Gr. I: Izabela Sznech, Emilia Wallis – interpretacja piosenki Krajobrazu po uczcie, z wykorzystaniem obrazu Marcello Bacciarelliego Portret Stanisława Augusta z klepsydrą 1793

Gr. II: nie zgłosiła się

Gr. III: Ewelina Tomczyk, Mateusz Gołdyn, Tomasz Jankowiak i Pola Sydorów - interpretacja piosenki Somosierra, wg obrazu Piotra Michałowskiego Bitwa pod Samosierrą

Gr. IV: Dominika Piekarz, Maciej Goryczko, Dawid Komarnicki, Marta Sawińska - interpretacja piosenki Rejtan, czyli raport ambasadora, wg obrazu Jana Matejki Rejtan.

Gr. V: Magdalena Pytiak, Milena Pociecha, Daria Poręba - interpretacja piosenki Wigilia na Syberii, wg obrazu Jacka Malczewskiego Wigilia na Syberii.

Na finał projektu Klub Gimnazjalisty upiekł ciastka w kolorze biało czerwonym. Gabriela Walczak zaśpiewała Mury Jacka Kaczmarskiego. A w ciągu dnia przedstawiciele wolontariatu sprzedawali po symbolicznej złotówce flagi polskie.

I miejsce: Gr. I – za szeroką analizę i interpretację utworu oraz wykorzystanie wszystkich form pracy

WYRÓŻNIENIA:

Gr. V - za dogłębną i ciekawie przedstawioną analizę utworu i obrazu
Gr. III - za przybliżenie postaci historycznej – Napoleona Bonaparte w formie wywiadu
Gr. IV - za wskazanie i przedstawienie wydarzeń historycznych związanych z utworem

eagle