Szkolny konkurs geograficzny

mapa14.02.2012 w naszym Gimnazjum odbył się szkolny konkurs geograficzny „Wędrówki z mapą – śladami rekordów geograficznych". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zachęcanie uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Zadania wymagały znajomości rekordów geograficznych dotyczących świata i kontynentów, umiejętności sprawnego rozpoznawania i lokalizowania obiektów na mapie, rozwiązywania zadań geograficznych związanych z orientacją na mapie, znajomości  największych krajów, ich stolic, znanych atrakcji turystycznych. W konkursie wzięło udział 55 uczniów z klas I,  II i III. Wyniki najlepszej dziesiątki uczniów prezentują się następująco:

Lp

IX

Nowickyi Aleksander

X

Laureaci, czyli Ewelina Tomczyk, Marta Sawińska i Jakub Kołecki, będą reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie geograficznym. Życzymy im sukcesów!