Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie

10 lutego w naszym Gimnazjum już po raz trzeci odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I i miał formę komputerowego testu wyboru, który uczniowie rozwiązywali indywidualnie. Każdą klasę reprezentowały trzy osoby, które rywalizowały zarówno indywidualnie, jak i zespołowo - brana była pod uwagę suma punktów uzyskanych przez zespół.
Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:
Kacper Dudziak (kl. Ib) – I miejsce
Ursyn Kajak (Ia) – II miejsce
Kamil Osiński (Ib) – III miejsce
W punktacji zespołowej najlepsza okazała się klasa Ib. II miejsce zajęła klasa Ie, a III miejsce – klasa Ia.
Konkurs został przeprowadzony z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku obchodzony jest 11 lutego. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W Polsce DBI jest obchodzony od 2005 roku, czyli już po raz dziesiąty.