"Zaadoptuj rzekę 2013"

01Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została  laureatem konkursu Klubu Gaja "Zaadoptuj rzekę 2013", w kategorii – za najciekawsze działania w  zakresie oszczędzania wody. Konkurs zorganizowano w ramach programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja, zatytułowanego również "Zaadoptuj rzekę". Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego dla 11 osób do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

02W ramach udziału w konkursie uczniowie klasy 1c zajęli się strumieniem Guzicki Potok. Pobrali z niego wodę w celu dokonania analizy jej parametrów. Dodatkowo wszystkie klasy 1 pod opieką nauczycieli chemii zrealizowały projekt przedmiotowy „Jak i dlaczego w przyrodzie należy cenić każdą kroplę wody?". Związane z projektem prace zostały zaprezentowane w holu szkoły na początku czerwca.

Zadaniem uczniów klas II  było zaprojektowanie symbolu przypominającego o konieczności oszczędzania wody. Zwycięskie prace Mateusza Pantera (kl. 2e) i Wojciecha Durkacza (kl.2b) zostały powielone i umieszczone w szkolnych toaletach, laboratoriach i salach.

Z kolei uczniom klas 3 zaproponowano przygotowanie prezentacji Power Point na temat „Walory przyrodnicze, kulturowe i społeczne rzek".