„Śpiewać Każdy Może”

nutyDnia 12 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Polkowicach odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewać Każdy Może".

Organizatorami konkursu był: Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach oraz Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.

W Festiwalu uczestniczyli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu polkowickiego. W tym roku w przesłuchaniach wzięło udział ponad 20 wykonawców. Uczniowie naszej szkoły wykonywali utwory w języku angielskim i języku niemieckim. A oto miejsca uzyskane przez naszych artystów:

Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajęła Agata Ratajczak z klasy III b w utworze Simone: Feeling good

Drugie miejsce zajęła Adrianna Komorowska z klasy II c w utworze Alex Clare: Too close

Wyróżnienie otrzymała znana nam już z występów we Wrocławiu grupa wokalno – taneczna z klasy III c w utworze Hadschi Halaf-Omar zespołu Dschinghis Khan.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!