A- A A+

Zeige Dein Talent

W sobotę, 16 marca 2013 roku, uczniowie klasy III c naszego gimnazjum uczestniczyli w IV edycji Konkursu Dla Młodych Talentów Językowych "Zeige Dein Talent" – organizowanym we Wrocławiu przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Wrocław, Zespół Szkół nr 1 we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy nad konkursem objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Zespół wokalno - taneczny naszej szkoły w składzie: Marek Pawłowski, Maciej Sitnicki, Hanna Glapińska, Aleksandra Michalska, Aneta Czuba, Magda Górska, Natalia Litwin i Natalia Bochnia, wykonał utwór zespołu Dschinghis Khan pod tytułem Moskau i zajął III miejsce w kategorii piosenka w języku niemieckim. W kategorii tej brało udział 15 wykonawców szkół gimnazjalnych z województwa dolnośląskiego i województw ościennych. Warto podkreślić, że był to pierwszy udział naszej szkoły w wyżej wspomnianym konkursie i tym bardziej cieszy odniesiony przez uczniów sukces.

O poziomie tegorocznego konkursu świadczy fragment wpisu dokonanego przez organizatora imprezy na stronie Deutsch-Wagen Tour, zaraz po jej zakończeniu: "Szukamy uczniów, którzy oprócz zdolności językowych, potrafią zaprezentować się artystycznie na scenie: potrafią śpiewać lub recytować w języku niemieckim, mają zdolności aktorskie lub też mają inny ukryty talent, który zaprezentują w języku niemieckim. Możliwa jest każda forma prezentacji artystycznej – liczy się pomysł, kreatywność oraz zdolności językowe. No i jak się okazało, takich ukrytych "perełek" jest w naszym regionie bardzo dużo. Wybór naprawdę był trudny! Jestem pod wrażeniem poziomu wszystkich prezentacji, ilości uczestników oraz pomysłowości występujących. A to, że w wolną sobotę zjawili się tak licznie uczniowie, nauczyciele i rodzice nie tylko z Wrocławia, ale też z Sycowa, Wołowa, Głogowa, Ostrzeszowa, Ząbkowic Śląskich, Polkowic, Oleśnicy, Oławy i wielu innych miejscowości mówi samo za siebie - że takie imprezy są bardzo potrzebne i dają uczestnikom niepowtarzalną okazję zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności."

Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak szczerze pogratulować naszym uczniom odniesionego przez nich sukcesu i życzyć im powodzenia w ich dalszej przygodzie z piosenką i sceną!