A- A A+

Wyrecytowali sukces!

usmieszekJuż na początku tego miesiąca nasza szkoła była reprezentowana przez Annę Bajon z klasy II b, Katarzynę Krawiec z klasy III e i Sebastiana Klitę z klasy II e w dwóch konkursach recytatorskich.

Pierwszy z nich - X Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski "Śmiech jest dobry na wszystko" - odbył się 5 marca 2013 roku w Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy. Ania i Kasia musiały wyrecytować fragment prozy i poszło im to świetnie. Trzecioklasistka, przygotowywana przez panią Joannę Glapińską, zajęła I miejsce i została dodatkowo wyróżniona jednorazowym stypendium.

Gdy emocje zdążyły nieco opaść, obie recytatorki jechały już wraz z Sebastianem na kolejny konkurs, znów w Legnicy - 58 Dolnośląski Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów. Tym razem nie podano już tematyki ani rodzaju literackiego, jaki ma być prezentowany, za to wymagano przygotowania aż dwóch tekstów. Mimo dodatkowego materiału i stresu (głównie ze strony opiekuna) również tutaj odnieśli sukces. Kasia otrzymała wyróżnienie, a Sebastian trzecie miejsce. Oboje przygotowywali się pod czujnym okiem pani Joanny Glapińskiej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!