VIII OGOLNOPOLSKI KONKURS RZEŹBIARSKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

zagajewskiCentrum Kultury „Browar B.” i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zorganizowało VIII OGOLNOPOLSKI KONKURS RZEŹBIARSKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Cele konkursu to propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu oraz promowanie twórczości Stanisława Zagajewskiego, wybitnego włocławskiego artysty rzeźbiarza.

Stanisław Zagajewski urodził się około 1927 roku. Nie skończył żadnej szkoły – był samoukiem. Rzeźbienie w glinie było zawsze jego największą i jedyną pasją. Stał się autorem wielu ciekawych rzeźb. Już za życia powstało o nim wiele anegdot, które stworzyły jego legendę jako twórcy niepokornego i nieokiełznanego. Stworzył również m. in. cykl ołtarzy inspirowanych sztuką sakralną. Został wpisany jako ceniony artysta do nurtu sztuki „Art Brut”. Za życia doczekał się wielu wystaw zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w tym konkursie wysyłając 1 pracę Martyny Grygiel z kl. III D i Martyna osiągnęła sukces w postaci kwalifikacji do wystawy pokonkursowej.

GRATULUJEMY MŁODEJ RZEŹBIARCE