Osiągnięcia Uczniów

Drużyna, która najlepiej „Wie, umie i rozumie”!

Dnia 26 maja 2017r. drużyna w składzie: Bartosz Pytlak, Magdalena Lasak i Emanuel Wilczyk z klasy III B oraz Michał Jaskot z III E, reprezentowała naszą szkołę w VII Powiatowym Turnieju Interdyscyplinarnym „Wiem, umiem, rozumiem…”. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki. Udało im się wywalczyć I miejsce pokonując tym samym przeciwników nie tylko z gimnazjum, ale również z liceum.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dyplom konkurs interdyscyplinarny

Konkurs fotograficzny „Świat wokół mnie”

Już po raz drugi Zespół Szkół nr 2 w Lubinie zorganizował konkurs fotograficzny pt. „Świat wokół mnie” dla gimnazjalistów z powiatów: lubińskiego i polkowickiego. 10 maja br. w siedzibie organizatora odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Jury po obejrzeniu 60 prac doceniło 19 uczniów przyznając 9 nagród i 10 wyróżnień.

Reprezentacja uczniów z naszego Gimnazjum Klaudia Adamczyk

Wśród wyróżnionych znalazło się 11 uczniów z naszego Gimnazjum. Nagrody otrzymały nastepujące osoby: Aleksandra Jakubowska (3f), Jakub Pauś (3f), Maja Rosołowska (1a), Zofia Bajus (1a), Natalia Kościewicz (3f) i Katarzyna Nieroda (3f). Natomiast wyróżnienia uzyskali: Klaudia Adamczyk (2e), Tomasz Rosik (3e), Gracjan Partyka (3f), Sandra Poniewierka (3a) i Patryk Trochimczyk (3f). Fotografie naszych uczniów mozna obejrzeć na Szkolnym Portalu Edukacyjnym w dziale Prace uczniów.

KOLEJNY SUKCES GEOGRAFÓW

TYTUŁY LAUREATA i FINALISTY III OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ!!!

27 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu odbyły się zawody finałowe III Olimpiady Geograficznej dla uczniów dolnośląskich gimnazjów. Z naszej szkoły do tego etapu awans uzyskało czworo uczniów. Po etapie finałowym okazało się, że Bartek Pytlak (IIIB) wywalczył tytuł LAUREATA, uzyskując jednocześnie drugie miejsce w kategorii najwyższej liczby zdobytych punktów we wszystkich etapach konkursu. Magda Lasak, Ala Więcław (IIIB) i Piotr Romański (IIA) uzyskali tytuł FINALISTY III Olimpiady Geograficznej. Z sukcesów podopiecznych cieszy się nauczycielka geografii - pani Jolanta Wrzos.
            Gratulujemy wspaniałym geografom i życzymy rozwijania swoich pasji i sukcesów w przyszłości.

JW

Kolejny piękny występ naszej recytatorki

Uczennica naszego Gimnazjum Weronika Laszczyńska z kl. III f miała zaszczyt uczestniczyć w Gali Finałowej III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji lagrowej więźniarek KL Ravensbruck”, która odbyła się 6 kwietnia 2017 roku w Rudzie Śląskiej. Udział w tej pięknej uroczystości był dla wszystkich szczególnym przeżyciem, zwłaszcza że młodzi recytatorzy mogli spotkać się z gościem honorowym - byłą więźniarką tego obozu - dr Wandą Półtawską – autorką wielu książek, m.in.  „I boję się snów”.
Nagrodą główną dla wszystkich finalistów konkursu i ich opiekunów jest udział w wyjeździe do Niemiec, do „Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbruck”  w dniach 19-22.05.2017 roku.

Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej

W tym roku szkonym już po raz XIII został przeprowadzony Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnym z Powiatu Polkowickiego w trzech kategoriach wiekowych. Dla gimnazjalistów tematem prac było wykonanie fotomontażu na temat "Niemożliwe". 20 marca został opublikowany protoków z posiedzenia Powiatowej Komisji Konkursowej. Pięciu uczniów z naszego gimnazjum zdobyło nagrody i wyróżnienia.

Dominika Rusinko Seweryn Gołdyn Kornelia Pastuszak

Damian Maćków

Miłosz Brzeziński

I miejsce zdobyli ex aequo Dominika Rusinko z klasy 1c i Seweryn Gołdyn z klasy 2a. II miejsce uzyskała Kornelia Pastuszak (kl. 1c), a III - Damian Maćków (2a) i Miłosz Brzeziński (1a). Wszystkie prace, które reprezentowały nasze gimnazjum w tym konkursie mozna obejrzeń na Szkolnym Portalu Edukacyjnym w dziale Prace uczniów.

I miejsce - Dominika Rusinko (1c)  I miejsce - Seweryn Gołdyn (2a)
II miejsce - Kornelia Pastuszak (1c)  III miejsce - Damian Maćków (2a)

III miejsce - Miłosz Brzeziński (1a)

Organizatorem konkursu od poczatki jego istnienia jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.