Idziemy z Petycją

Dnia 29.11.2004r przedstawiciele Klubu Liderów wraz z Panią Małgorzatą Wacińską wyruszają do urzędu gminy z Petycją o odnowienie terenów szkolnych tj. elewacja budynku, odnowa boiska szkolnego, przejścia skrótowego z ul. Skalników na ul. Ociosową i drogi uczniów do szkoły. Liderzy podpisywali petycję i zbierali podpisy dnia 17.11.2004r. Na zebraniach z rodzicami. Treść Petycji:

Klub Liderów działający w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach zwraca się z prośbą do pana burmistrza Emiliana Stańczyszyna oraz do Radnych z naszej gminy o umożliwienia nam "bycia gospodarzami" naszej szkoły. W przyszłym roku (w Lutym) nasza szkoła będzie obchodziła 20-lecie istnienia Przez ten czas służyła ona bardzo dużej grupie dzieci i młodzieży jako placówka oświatowa i gdyby nie to, że nie byliśmy jedynymi użytkownikami tej szkoły, terenu do niej przylegającego jej stan nie był by taki "tragiczny". Prawdopodobnie z powodu lokalizacji naszej szkoły służyła ona niestety wielu Polkowiczanom jako "skrót" drogi na ulicę Ociosową, na ścieżkę zdrowia, czy cmentarz.
Dodatkowo grupy nieformalne o różnym przedziale wiekowym w godzinach wieczornych i nocnych organizowały sobie biesiady, dewastujące nasze mienie. Od kiedy założone zostały kamery, nowych zniszczeń nie zauważyliśmy. Cieszymy się z tego powodu, bo i tak teren przyszkolny i szkoła na zewnątrz wygląda "żałośnie".
Kolejnym naszym zmartwieniem są obiekty sportowe tzn. boisko szkolne - asfaltowe na którym "szaleje trawa" albo załamania asfaltu, pod którymi znajdują się dziury o nie określonej głębokości; bieżnia do skoku w dal to miejsce, którego obecny w niczym nie przypomina, wyglądu prawdziwej bieżni.
Plac spacerowy wokół szkoły to, wyszczerbione płytki, "straszące" studzienki kanalizacyjne wystające znacznie ponad powierzchnię a ławek po prostu nie ma.
Jesteśmy Młodymi Ludźmi, którym mówi się: "mieszkamy w państwie demokratycznym, w którym wartości takie jak: równość, sprawiedliwość, prawda, uczciwość, patriotyzm, czy prawa obywatelskie to nie slogany. Zamiast narzekać czy krytytykować próbujemy być aktywnymi członkami naszej szkoły i społeczności lokalnej. Próbujemy, staramy się".
Wielokrotnie udowodniliśmy, że można nam zaufać, że można na nas liczyć, dlatego bardzo "boli" nas to, że mamy wrażenie jakbyśmy razem byli obywatelami "drugiej kategorii".
Przykro nam, że tylko nasza placówka oświatowa jako jedyna w naszej gminie nie ma odnowionego terenu przy szkolnego.
Uważamy, że Gimnazjum nr 1 spełnia pokładane, w nim nadzieje. Lista naszych osiągnieć edukacyjnych i sportowych jest i długa i znacząca.

Klub Liderów w imieniu Gimnazjum nr 1

trenować na tym boisku, czy szanować zieleń - oto jest pytanie. to cud, że mając takie boisko udało nam się ujść z życiem, i wytrenować wielu medalistów.
Piaskownica całkiem nieźle się prezentuje,ławce też niczego nie brakuje, kosz na śmieci ratuje honor droga ucznia do szkoły przy Gimnazjum nr 1 Powrót do strony głównej

Miodzik and Dembik