OBÓZ NAUKOWY 2003

Zwiedzone miejsca

Autorzy

W dniach 4-10 października bieżącego roku trzydziestoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami: Paniami Jolantą Wrzos, Iwoną Marchlewską i Iwoną Olszak wybrała się na obóz naukowy. Miejscem tegorocznego obozu były Karkonosze, a dokładniej Karpacz. Jednym z założeń wycieczki było badanie i rozpatrzenie niepożądanych zmian w atmosferze, litosferze i biosferze na obszarze Karkonoszy. Następnym celem było poznanie ekosystemów na tym terenie. Ponadto rozumienie znaczenia ochrony genetycznej zagrożonych gatunków. Oczywiście mieliśmy zamiar także dobrze się bawić i jak najbardziej skorzystać z tego czasu. Uczniowie zostali podzieleni na sześć grup specjalistów, byli to: Geografowie, Geomorfolodzy, Ekolodzy, Genetycy, Fizycy i Dziennikarze. Zapraszamy do obejrzenia naszej witryny.