1. Zebrania z rodzicami

  19 XI 2003 r. w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach odbyły się zebrania dla rodziców, podczas których Klub Liderów zachęcał przybyłych do prowadzenia zdrowego stylu życia informując poprzez audycję o zagrożeniach wypływających z nieodpowiedniego odżywiania się i ze zbyt zestresowanego trybu życia. Zaproponowali również rodzicom, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w nowo powstałym klubie "Z super linią na ty", prowadzonym przez nauczycielki w-fu panią Teresę Kowalską i panią Klaudię Podgórską. Cel spotkań to propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Następnie dzięki współpracy Klubu Liderów z czasopismem "Super Linia" i polkowickim "Danipolem" zorganizowali loterię fantową, z której dochody przeznaczone są na zakup zabawek terapeutycznych do gabinetów pediatrycznych z polkowickiej przychodni.

  Dziewczyny z klasy III L


  Do akcji tej dołączyły się uczennice z klasy III L pani Joanny Kący robiąc piękne jesienne bukiety i przepyszne wypieki. Jeszcze jedna inicjatywa wspierająca akcję, to udział pań z "Klubu nie tylko dla puszystych", które również przygotowały smaczne ciasta, sałatki i soki. Przy okazji rodzice mogli zbadać tkankę tłuszczową. Zebrane fundusze tego dnia to 500zł i 82gr.

  Prowadząca Klub Liderów Małgorzata Wacińska

  Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

  Dyskoteka charytatywna z okazji Dnia Chłopca.
  Organizatorami tej imprezy była klasa III R wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Wacińską. Celem spotkania była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim zebranie przyborów szkolnych dla potrzebujących uczniów naszego Gimnazjum. Organizatorom udało się zebrać 242 zł i 312 przyborów - wśród nich były: zeszyty, różnej grubości, kredki, długopisy, ołówki, nożyczki, mazaki, klej, linijki, cyrkle itp. Z zebranych artykułów liderzy zrobili paczki i za pośrednictwem pani pedagog Urszuli Bunkiewicz zostały przekazane wychowawcom.
  http://gim1.polkowice.pl/archiwum/30092003.html
   
  Konkurs "Dary Jesieni"

 2. Konkurs "Dary jesieni - siła, energia, zdrowie" promujące zdrowe odżywianie.
  Konkurs ten został zorganizowany przez członków Klubu Liderów wraz z uczniami z klasy III P z wychowawcą p. Janiną Robak. Pomysł na sprzedaż gofrów owocami pochodził od podopiecznych p. J. Robak, toteż z zapałem zabrali się do tego zadania. Popyt na ten przysmak był niesamowity. Towar został wyprzedany w ciągu 10 minut. Natomiast konkurs na sałatki z owoców, surówki z warzyw oraz ciekawą postać "z darów Jesieni" to pomysł i zadanie zrealizowane przez członków klubu liderów. Do konkurencji tej zgłosiło się aż 28 klas. Wszystkie grupy oprócz konkursowych zadań przygotowali pięknie udekorowane stoły.
  Za to też była przygotowana nagroda ( lody w Weronie dla całej klasy).
  Komisja w składzie:
  - p. dyrektor Mariola Tkaczyk,
  - p. kierownik półinternatu p. Renata Zimakiewicz,
  - p. Maciek Andrzejewski - nauczyciel techniki,
  - p. Sokołowska - przedstawiciel klubu " Nie tylko dla puszystych"
  - p. - kucharka z naszej szkolnej stołówki
  przyznała nagrody:
  - I miejsce za surówkę otrzymali uczniowie z 1g
  - I miejsce za sałatkę otrzymali uczniowie z 1f
  - I miejsce za postać otrzymali uczniowie z 1f
  Za wystrój, prezentację - klasa 3r. Natomiast interesujące nagrody zafundowało Starostwo w Polkowicach (bardzo dziękujemy!). Na koniec dodajemy, że panie z klubu " Nie tylko dla puszystych" przygotowały wypieki i sok. Wszystkie smakowitości (surówki, sałatki, ciasta i gofry) można było kupić za symboliczne 20-30 gr. Zebrane pieniądze uczniowie klasy III przekazali na schronisko dla zwierząt w Legnicy.
  http://gim1.polkowice.pl/archiwum/10102003.html
   


 3. Zabawki dla oddziałów pediatrycznych

  W czwartek 18.12.2003 r. liderzy wraz z paniami z "Klubu Puszystych" podarowali zabawki do gabinetów medycznych, w których przyjmują pediatrzy oraz do gabinetów zabiegowych, oczywiście dołączyli życzenias świąteczne od wszystkich Gimnazjalistów. Pieniądzie na ten cel zostały zebrane z loterii fantowej, która została zorganizowana podczas zebrań dla rodziców w Listopadzie. Liderzy serdecznie dziękują rodzicom za wsparcie naszej akcji.

  Upominki dla dzieci z "Przylądka Dobrej Nadziei"

  W piątek 19.12.2003r. uczniowie klasy I E p. Barbary Oskroby dostarczyli upominki ze świetlicy środowiskowej "Przylądek Dobrej Nadziei"
  działającej przy kościele św. Michała. Prezenty te zostały zebrane wśród naszych Gimnazjalistów, za które Liderzy serdecznie dziękują.


Konkurs na wiersz o niepełnosprawności

Do konkursu zgłoszono 19 wierszy. Wyróżnienia zostały przyznane dla Kasi Iważkiewicz z klasy
I D, Korneli Kubas z klasy I F oraz Roksanie Kąkolskiej z klasy I C. Fundatorem nagród jest
p. Krzysztof Król prezes Danipolu. Klub Liderów serdecznie dziękuje. Nagrody zostaną wkrótce przyznane.

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"

Tegorocznym organizatorem Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach był Klub Liderów, który do współpracy zaprosił uczniów z SU, Koła Przedsiębiorczości i Klubu Gimnazjalisty.

142 wolontariuszy wzięło udział w Legnickiej "Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy". Z puszek uzbierano sumę 17 634, 32 zł + 3,45 USD + 19, 57 € oraz inne kosztowności.

Osoby, które uzbierały największą ilość pieniędzy do puszek:

1. Maćkała Dominika - 647,94 zł

Skład grupy: Janas Piotr, Rafałowicz Rafał, Dudziak Marta, Pieniacka Joanna

2. Sadowiński Kamil - 577,26 zł

Skład grupy: Rachula Klaudia, Rybak Józef, Inglot Kamila, Gleszczyńska Agnieszka, Dulat Anna

3. Pleszka Katarzyna - 563,89 zł

Skład grupy: Stępień Joanna, Borodacz Dominika, Zidłkowska Katarzyna, Bogacz Paulina, Gdrniak Ilona

 

"Big Pączek Show"

19 lutego 2004 roku w Tłusty Czwartek odbyła się druga edycja konkursu ogólnoszkolnego pod nazwą "Big Pączek Show", akcji o charakterze charytatywnym. Organizatorem konkursu byli uczniowie klasy IIg wraz z wychowawcą Joanną Glapińską. Zwyciężyli ucznniowie klasy Il, a wyróżnienia otrzymały klasy: Ip i Ic. Impreza ta została połączona z kiermaszem pączków ofiarowanych przez polkowickie piekarnie i cukiernie. Organizatorem kiermaszu byli członkowie Klubu Liderów. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na następujące cele:

 - zakup zabawek terepeutycznych do gabinetów pediatrycznych
 - na realizację projektu "Tydzień Europejski" w naszej szkole

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów naszej akcji charytatywnej - właścicieli polkowickich sklepów, piekarni i cukierni.

Kiermasz pączków

"Wiosenne spotkanie ze sztuką"

    Klub Liderów wraz z Klubem Gimnazjalistów zorganizował 12 III 2004. " Wiosenne spotkanie ze sztuką", na które zostali zaproszeni rodzice oraz sponsorzy.

    Podziękowaliśmy gościom za to, że niezależnie od pory roku, stanu ducha , mają otwarte serca, gotowi są ofiarować je tym, którzy tego potrzebują. Na tym spotkaniu gościliśmy również Państwo Faryniarzy
z synem, którzy osobiście podziękowali uczniom sponsorom za zrozumienie i pomoc.

    Podczas uroczystości obejrzeliśmy przedstawienie "Klucz" przygotowane przez p. Ewę Niemiec. Uczniowie Grażyna Maik i Ewelina Duszeńko zagrały piękne utwory na keybordzie, pod kierunkiem p. Anety Mauszał, a upominki wykonane pod opieką p. M. Żmudy dopełniły programu dzisiejszego dnia. Wszystko to działo się przy świetle świec. Można było napić się kawy i herbaty oraz skosztować smacznych smakołyków.

Pani Dyrektor Iwona Marchlewska w asyście lidera wręcza nagrodę za zajęcia I miejsca w konkursie "Big pączek show" liderowi z klasy IŁ - Annie Szkućko

Dni otwarte Gimnazjum

    Dni otwarte w tym roku odbyły się już trzeci raz 16-18 III 2004r.

    Będąc gospodarzami zaproponowaliśmy młodszym kolegom zapoznanie się ze szkołą, a więc: lokalizację sekretariatu, biblioteki, gabinetu pielęgniarek, stołówki oraz sal gimnastycznych. Ponadto zaprezentowaliśmy doświadczenia jakie uczniowie przeprowadzają na lekcjach biologii, chemii, geografii. Na koniec Klub Gimnazjalisty przedstawił bogatą paletę zajęć, w których uczniowie mogą uczestniczyć realizując swoje zainteresowania. Odwiedzili nas uczniowie z klas VI z SP-1, SP-2, SP-3, SP Jędrzychów
i SP Parchów.

Kliknij tutaj, aby przeczytać wiersz jakim Kasia Iwaszkiewicz witała uczniów klas szóstych.


(Strona Główna)