Gazetka szkolna Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, Marzec  2003

FINAŁ TURNIEJU
"KLASA NA MEDAL"

W Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności (21 marca) odbędzie się finał Turnieju "Klasa na Medal". Weźmie w nim udział dziesięć klas, które uzyskały największą liczbę punktów w dotychczasowej klasyfikacji. Są to:

1. IIh - 185 pkt.
  2. IIi - 182 pkt.
  3. IIp - 150 pkt.
  4. Ie - 140 pkt.
  5. IIf - 130 pkt.
  6. IIIa -109 pkt.
  7. Ig - 104 pkt.
  8. Ir - 100 pkt.
  9. IIIf - 95 pkt.
  10. IIm - 91 pkt.

Oprócz tego (tak zadecydowała komisja konkursowa) w finale będą mogli uczestniczyć zdobywcy trzech kolejnych miejsc: Ic i If - po 80 pkt. (XI miejsce), IIIb - 76 pkt. (XII miejsce) oraz IIIm - 70 pkt. (XIII miejsce).

I PRZYSZŁA WIOSNA...

Siedziała na ławce. Głowę oparła marzycielsko na dłoni. Na kolanach trzymała zamknięta książkę od historii. Wiatr leniwie gładził jej policzki i blond włosy. Zamglonymi, niebieskimi oczami oglądała zmieniający się świat. Słońce, jasno święcące naokoło ciepłymi, złotymi promieniami, błękitne, bezchmurne niebo, zielone trawy... Wszystko było tak różne od krajobrazu zimy, do którego przyzwyczaiła się w ostatnich tygodniach. Nieczynna wcześniej fontanna tryskała teraz wodą. Drzewa wraz z ziemią pokryły się świeżą zielenią. Przyroda zdawała się odżywać, odzyskiwać stracony w mrozie urok. Dziewczyna zobaczyła, jak chodnikiem zbliża się ku niej para młodych ludzi. Kobieta śmiała się, odgarniając z twarzy niesforne, kasztanowe włosy. Mężczyzna również był uśmiechnięty. Wpatrywał się z miłością w oczy towarzyszki. Oboje czule przytulali się do siebie. Wymijając dziewczynę siedzącą na ławce, odeszli swoją drogą. "Jaki dziwny to czas - pomyślała - kiedy wszystko wokół zaczyna życie jakby od nowa, a ludzie odkrywają miedzy sobą nowe nici sympatii. Czy to już koniec zimy? Czy po tylu wahaniach w końcu nadeszła wiosna?" Ciepłe powietrze, otuliwszy jej mały, miejski świat, wlało weń magię nadchodzącej wiosny.

SEKI11TH

Z okazji Dnia Kobiet 8.03.03 r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej w Gaworzycach. Uczestniczyły w nim nasze "młode kobietki", które zajęły wysokie II miejsce. Walka o prestiżowe miejsca była bardzo zacięta, dziewczyny z naszej szkoły grały o I miejsce i przegrały tylko dwoma punktami z drużyną z Gaworzyc.

Maja K., kl. I h

W sobotę 8 III 2003 r. odbyły się zawody w biegach przełajowych w Żaganiu, w których wzięli udział nasi gimnazjaliści.

Dnia 15.03.2003 r. grupa naszych gimnazjalistów ( Joanna Jakóbczyk z kl. II c, Agnieszka Ząbek z kl. IIg, Karolina Mowińska z kl. II h, Sylwia Lehner z kl. IIIg oraz Michał Pietrowski z kl. IIIo ) wzięła udział w indywidualnych biegach przełajowych w Bystrzycy Oławskiej.

I miejsce zajęły dziewczyny reprezentujące naszą szkołę w Mistrzostwach Związku Gmin Zagłębia Miedziowego w piłce ręcznej. Gratulujemy dziewczynom drugiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina

NAPISY Z MURÓW
(nie tylko szkolnych)

Zapewne wielu z Was widziało różnego rodzaju napisy na murach, ale większości z nich, delikatnie mówiąc, nie wypadałoby zaprezentować w tym kąciku. Podajemy więc tylko te, które przekazują ciekawe treści, są śmieszne lub po prostu oryginalne (i oczywiście przyzwoite!).

"Nie ma na chleb!!!"
[dopisek]
"A na spraya to miałeś?"

"Życie nie kończy się na szkole, tylko na cmentarzu."

"Wykształcenie nie piwo - nie musi być pełne."

"Skalników nie kaktusy - pić muszą."

"Tylko kanibal nie gardzi człowiekiem."

"Jak fajnie, że jutro koniec świata!!!"

"Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby pisać po murach!"

"ZIEMIA PONAD WSZYSTKO!"

"Analfabeci muszom umżedź!"

Jeśli widzieliście jakieś ciekawe napisy, które Waszym zdaniem powinny ukazać się w kąciku, to wyślijcie ich treść na adres: krzyk13@interia.pl SNIKERS®

TO JUŻ ZA NAMI

W województwie dolnośląskim zaczęły się 3.01.2003r. (mowa oczywiście o feriach zimowych, które oddzielają pierwsze półrocze roku szkolnego od drugiego). Wiele osób miało je zaplanowane: zimowisko, wyjazd do rodziny albo leniuchowanie. Jednak byli tacy, którzy nie wiedzieli, co zrobić z dwutygodniową przerwą szkolną. Nie zdziwcie się, jeżeli powiem Wam, że znaleźli się uczniowie, którzy nie lubią rozstawać się ze szkołą. Oni właśnie spotykali się na zajęciach "Relaks z komputerem", nad którymi bacznie czuwało oko pani Jolanty Wrzos. Jednak to nie tylko nasze gimnazjum chciało uszczęśliwić komputerowych "maniaków", zrobiła to również kafejka internetowa znajdująca się przy ul. Skalników, która w zamian za korzystanie z ich sprzętu obniżyła ceny o 50%. Podobnie jak pani Wrzos, nauczyciele wuefu postarali się, byśmy my, czyli uczniowie, także w ferie rozwijali swoje umiejętności sportowe. Dlatego też w salach gimnastycznych odbywały się zajęcia sportowe.

Jestem pewna, że nikt z Was w czasie ferii się nie nudził. Zawsze znajdzie się coś ciekawego do "zabawy", niezależnie od zainteresowań. Ale ferie, czyli zima , już za nami, teraz mamy marzec, czyli przepięknie rozpoczynającą się wiosnę, rozkwitające kwiaty i świecące słońce. Czekamy już tylko na wielkanocną przerwę świąteczną, długi majowy weekend i ... wakacje! Przypominamy, że zaczynają się one 18.06.2003 roku.

Stopka redakcyjna

Nad kolejnym numerem "Szkolnego Peryskopu" pracował zespół w składzie:
Krzysztof Bieduń, Katarzyna Dwornik, Anna Dyczko, Barbara Kręgiel, Arleta Łatkowska, Karolina Mowińska.

Skład komputerowy:
Dominik Cierlik, Witold Haberek, Mateusz Klepacki, Łukasz Kołtun, Krzysztof Pieczarski, Michał Pietrowski, Rafał Rafałowicz, Michał Różański, Sebastian Sokalski.

Wersja internetowa: Grzegorz "Sinkun" Godlewski