Spotkanie z Ewą Nowacką

27 marca 2003 roku w naszym gimnazjum miało miejsce spotkanie ze znaną pisarką - Ewą Nowacką, która pisze książki zarówno o tematyce historycznej, jak i młodzieżowej.
Pani Ewa była kiedyś dziennikarką, swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła w wieku 22 lat. Do tej pory wydała 45 książek, m.in. "Emilia z kwiatem lilii leśnej", "Miłość, psia krew", "Małgorzata kontra Małgosia", "Śliczna Tamit". Zostały one przetłumaczone na wiele języków świata.
Na spotkaniu w czytelni pojawiła się kilkudziesięciu uczniów i paru nauczycieli. Pisarka została przyjęta słowami, które niegdyś sama wypowiedziała. To ją bardzo ucieszyło.
Po tym jak pani Ewa Nowacka skończyła opowiadać o swoim życiu, książkach i swoich zainteresowaniach historycznych, każdy mógł zadać jej pytanie. Część dyskusyjna dotyczyła twórczości pisarki i faktów historycznych. Gdy wszyscy zaspokoili swoją ciekawość i podziękowali pisarce po przez wręczenie jej kwiatów, odbyła się krótka sesja zdjęciowa, rozdanie autografów i pamiątkowy wpis do kroniki. 
Ze spotkania każdy wyszedł zachwycony, bogatszy w wiedzę i nowe doświadczenia.

Opracowała Monika Tramś (na podstawie informacji od Anny Majewicz i Anny Steckiej)

Powrót do Archiwum