Konkurs "Webska Szkoła"

Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę Komputronik na najlepszą witrynę edukacyjną o uczniach i dla uczniów. Dziś uczniowie zajmujący się stroną www przekazali przez radiowęzeł szkolny informację o udziale naszej szkoły w konkursie i o głównym zasadach i celach konkursu. Zaproponowali także chętnym uczniom karty rabatowe umożliwiające zakupy ze zniżką w firmie Komputronik. Informacje na temat konkursu pojawiły się także na tablicy Samorządu Uczniowskiego wzbudzając wśród uczniów duże zainteresowanie.
Podstawowym celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Internecie jako skarbnicy wiedzy i nowoczesnym medium komunikacji. Innymi ważnymi celami konkursu są: rozwijanie uzdolnień i zainteresowań informatycznych uczniów, zachęcanie do aktywnej pracy z komputerem, rozwój szkolnych witryn internetowych, promocja szkół, nauczycieli oraz uczniów biorących udział w konkursie. Oprócz szaty graficznej do najważniejszych elementów oceny będzie należeć przede wszystkich treść serwisu skierowana do uczniów (propagująca wiedzę, rozrywkę), a także rodziców (bieżące informacje z życia szkoły, porady pedagogiczne, informacje o zebraniach rodzicielskich). Na zwycięskie szkoły, nauczycieli oraz uczniów czekają atrakcyjne nagrody w postaci komputerów, monitorów oraz drukarek - niezbędne w każdej szkolnej pracowni komputerowej.

Paweł Murawski (2i)