Rzecznik Praw Ucznia

Już niedługo, z inicjatywy Rady samorządu Uczniowskiego, będziemy mieć swojego Rzecznika Praw Ucznia. Jego zadanie będzie polegało na aktywnym ingerowaniu w życie szkoły, wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa ucznia oraz mediacje miedzy członkami społeczności szkolnej.
Będzie on:
- informował uczniów o przysługujących im prawach i sposobie ich dochodzenia,
- interweniował w razie naruszenia podstawowych praw ucznia,
- udzielał pomocy uczniom.
Rzecznik będzie podejmował działania na wniosek uczniów, nauczycieli lub pracowników szkoły. Rzecznika wybiorą w demokratycznych wyborach wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wybory przeprowadzi jeszcze w styczniu Rada SU. Spośród trzech kandydatów wybierzecie jednego.
Kandydatami są:

p. Agnieszka Jastrzębska
pedagog szkolny i nauczycielka filozofii

"Nawet w najlepszej szkole zdarzają się konflikty i różnice zdań pomiędzy uczniami a nauczycielami. Będę dążyć jako Wasz przedstawiciel, aby dobro ucznia było najważniejszymi kryteriami rozgrywania szkolnych dylematów"

p. Maria Dziadkiewicz
nauczycielka filozofii

p. Urszula Bunkiewicz
pedagog szkolny

"Chcesz, żeby szanowano Twoje prawa - szanuj prawa innych"

Adrian Koszewar kl.Il