Nadanie imienia Samorządowemu Centrum Edukacji w Radwanicach

Dnia 11 kwietnia 2003r. pod jedną z gwiazd Małego Księcia miało miejsce niezwykłe wydarzenie dla społeczności Samorządowego Centrum Edukacji w Radwanicach - nadanie szkole imienia wielkiego humanisty XX wieku - Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Na uroczystość przybyło wiele ciekawych i ważnych ludzi. Przedstawiciele naszej szkoły również uczestniczyli  w tym spotkaniu i zostali bardzo ciepło przyjęci przez gospodarzy. Część oficjalna składała się z powitania gości oraz odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy z wizerunkiem patrona szkoły. Następnie zaproszone osobistości zasadziły symboliczne róże przyjaźni w Ogrodzie Małego Księcia. Część artystyczna, w wykonaniu uczniów i nauczycieli pt. "Szukamy ścieżek wśród gwiazd" zachwyciła wszystkich. Nasi rówieśnicy wspaniale odegrali ten poetycko muzyczny montaż. Po występach zaproszeni goście mieli czas na swoje przemówienia. Nasza szkoła również złożyła SCE gratulacje, które zawierały wyrazy uznania dla tak wspaniałego wyboru oraz życzenia powodzenia i sukcesów na obranej drodze. To wydarzenie było kolejną okazją do nawiązania nowych przyjaźni. Podczas uroczystości panowała miła atmosfera, a w powietrzu wyczuwało się magię i ducha Antoine'a de Saint-Exupery'ego.

Monika Tramś