Egzaminy... i wszystko jasne :)

Postrach każdego trzecioklasisty, koszmar dla każdego ucznia, stres, strach itd., jednym słowem - egzaminy gimnazjalne ;). W tym roku, podobnie jak poprzednio, testy składały się z dwóch części: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Część humanistyczna była pisana 8 maja, a matematyczno-przyrodnicza - 9 maja. Testy te są podsumowaniem wiedzy uczniów ze wszystkich trzech lat nauki w gimnazjum, a uzyskane z nich punkty w dużym stopniu zaważą na przyjęciu do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku testy przebiegły sprawnie i szybko. Pierwszy raz udało się przy tak dużej ilości uczniów zmieścić wszystkich tylko w budynku naszego gimnazjum (w ubiegłym roku Aulę Forum udostępnił nam Zespół Szkół), choć część musiała pisać egzamin na korytarzu.

Nie mam zamiaru pisać nic o treści egzaminów oraz ich ewentualnym małym/dużym stopniu trudności, ponieważ nawet ich nie widziałem ;). O opiniach na temat tychże testów możecie za to poczytać na naszym forum, gdzie wypowiadają się o nich sami zainteresowani.

Kitek