2 września 2002 r. - rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2002/2003 w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach nastąpiło w dwóch turach.
O godzinie 9.00 na placu apelowym zgromadzili się na uroczystym apelu klasy drugie i trzecie. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje, m.in. plany lekcji. W tym dniu nie było dla uczniów starszych żadnych zajęć w budynku szkolnym.
Klasy pierwsze przyszły do szkoły o godz. 9.50 i spotkały się z wychowawcami w wyznaczonych salach. 10 minut później rozpoczęła się dla nich uroczystość na dziedzińcu szkoły. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do budynku szkolnego na zajęcia integracyjne. Także we wtorek pierwszoklasiści będą mieli takie zajęcia.