W dniach od 28 maja do 1 czerwca 2001 r. w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach miał miejsce Tydzień Europejski. Podczas pięciu dni odbyło się szereg imprez związanych z państwami Unii Europejskiej (wystawy, prezentacje, konkursy, zawody sportowe).
W kwietniu, w radiowęźle szkolnym, odbyło się losowanie państw przez przedstawicieli wszystkich klas drugich. Uczniowie mieli ponad miesiąc na opracowanie zadań związanych z wylosowanym państwem i przygotowanie się do udziału w imprezach.
W poniedziałek (28 maja) w holu na parterze urządzono wystawę flag i plakatów. Wystawa trwała do końca tygodnia. Codzinnie na piątej godzinie lekcyjnej drugoklasiści występowali z prezentacjami na temat wylosowanego kraju. Także codziennie, ale  po południu odbywały się rozgrywki w uni-hocka.
Klasy przystąpiły do rywalizacji z wielkim zapałem. A było o co walczyć. Do sfinansowania nagród udało się pozyskać wielu sponsorów. Są oni wymienieni poniżej.

Wystawa plakatów w holu

Volkswagen w Polsce