Szkolna liga piłki nożnej

Zwycięska drużyna z klasy 2 b z pucharem

22 września w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach powołano do życia szkolną ligę piłkarską. Każda z klas miała prawo zgłosić swoją reprezentację. Prawie wszystkie klasy skorzystały z okazji i zgłosiły do zawodów sześcioosobowe drużyny. Nawet uczniowie z klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 4 powołali swoją reprezentację.
Rywalizacja w dużej sali gimnastycznej była zacięta. Systemem "każdy z każdym" wyłoniono 16 klas, które zagrały w systemie play off (przegrany odpada). W 1/4 finału zmierzyły się klasy: 2b - 1b, 2i - 1a, 1r - 2s i 1c - repr. klas VI. W wyniku tych konfrontacji wyłoniono pary półfinalistów, którymi zostały klasy: 2b i 1a oraz 2s i 1c. W finale, który odbył się 8 czerwca, zagrały ze sobą klasy: 2b i 1c. Ostatecznie piłkarskie zmagania, a jednocześnie puchar zwycięzców, wywalczyła reprezentacja klasy 2b. Gratulujemy!!!

Krzysztof Ruliński (2h)