Młodzieżowa Rada Miasta poszerza swoje szeregi

6 czerwca 2001 r. odbyło się spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Polkowice z uczniami Gimnazjum nr 1. Radni z "młodzieżówki", pragnąc nawiązać współpracę z młodzieżą gimnazjalną, przybyli do naszej szkoły, aby przeprowadzić kwalifikację do struktur MRMP i tym samym wybrać uczniów gotowych do współpracy. Chęć wzięcia udziału w spotkaniu zadeklarowało 27 uczniów, jednak do rozmów kwalifikacyjnych przystąpiło 19 osób z klas I i II gimnazjum. Komisja złożona z sześciu osób, w obecności opiekunki Samorządu Szkolnego - pani Alicji Zychman,  zadawała uczniom pytania na temat ich zainteresowań oraz pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu w Polkowicach. Po trzech godzinach spośród uczestników zebrania wyłoniono sześciu najbardziej kreatywnych uczniów. Są to: Marta Bejma, Justyna Tomicka, Malwina Padula, Michał Wysopal, Patrycja Gocławska i Marek Staroń.
Młodzieżowa Rada Miasta organizuje wiele ciekawych przedsięwzięć, np. "Mamo, tato nie bij", "I Mistrzostwa Play Station", "Przyjdź, kup i podaruj". Przed naszymi kolegami czeka trudny czas wytężonej pracy. Będą mogli wykazać się swoimi możliwościami, będą także prezentować nasze zdanie na sesjach polkowickiej Młodzieżowej Rady Miasta.

Karolina Borkowska (2h), Weronika Machnicka (2t) i Anna Perun (2m)