ROMEO I JULIA

We wtorkowe popołudnie 5 czerwca w murach naszego gimnazjum jeszcze raz mogliśmy przeżyć dzieje miłości najsłynniejszych kochanków świata: Romea i Julii. Sztukę Williama Szekspira wystawili uczniowie naszej szkoły - członkowie koła recytatorskiego. Spektakl teatralny odbył się w stołówce szkolnej. Ciekawa scenografia i piękne stroje aktorów przeniosły nas kilka wieków wstecz do Werony. Atmosferę znakomicie współkształtowała nastrojowa muzyka.
Aktorzy stanęli na wysokości zadania. Nasze koleżanki i koledzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w postacie dramatu. Szczególną uwagę przyciągała gra odtwórców tytułowych ról. Dzięki efektownej grze wszystkich aktorów spektakl był bardzo ciekawy, wręcz fascynujący, a tragiczne zakończenie sztuki wzruszyło wszystkich widzów. Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Za udane przedstawienie wielkie słowa uznania należą się opiekunom młodych aktorów, którymi są nauczycielki: Elwira Ożga i Anna Wasylik. Szkoda tylko, że sztuka miała małą frenkwencję. Na spektakl przybyło tylko 10 osób.
Mamy nadzieję, że następne przedstawienia cieszyć się będą większą popularnością. Naszym zdaniem w pełni na to zasługują.

Łukasz Machtałowicz i Paweł Lopko (2m)