Wyniki współzawodnictwa w ramach "Tygodnia Europejskiego"

W dniach 28 maja do 1 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach odbył się Tydzień Europejski. Uczniowie klas drugich musieli zaprezentować wybrany kraj leżący w Europie. Rywalizacja, oprócz samej prezentacji, obejmowała także wiele innych kategorii. Każda z klas musiała przygotować flagę oraz plakat na temat wybranego państwa. Uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą również w dyscyplinach sportowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazały się klasy:

1. Flaga - klasa II e
  2. Plakat - klasa II m
  3. Prezentacja - klasa II i klasa II g
  4. Przeciąganie liny - klasa II g, II o oraz II m
  5. Rzut beretem - klasa II o
  6. Uni-hock - klasa II f

Tydzień Europejski zakończyła parada państw, za którą punkty również zaliczały się do ogólnej klasyfikacji. Była to bardzo udana impreza. Uczniowie przygotowali się bardzo solidnie, przedstawili tradycje i obyczaje obowiązujące w poszczególnych krajach. Rywalizacja była bardzo ostra, a wygrała klasa II i, której serdecznie gratulujemy. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - klasa II i (517 punktów)
II miejsce - klasa II g (514)
III miejsce - klasa II o (479)
IV miejsce - klasa II m (479)
V miejsce - klasa II k (470 p)
VI miejsce - klasa II l (464)
VII miejsce - klasa II d (461)
VIII miejsce - klasa II b (458)
IX miejsce - klasa II f (451)
X miejsce - klasa II t (438)
XI miejsce - klasa II p (437)
XII miejsce - klasa II e (420)
XIII miejsce - klasa II s (411)
XIV miejsce - klasa II h (399)
XV miejsce - klasa II n (389)
XVI miejsce - klasa II a (319)
XVII miejsce - klasa II c (255)

Tomasz Bukowczyk (2h)