Poleciał!!!

Wczoraj, tj. 25.06, wystartował, a następnie wylądował nasz szkolny balon meteorologiczny. Przygotowania były długie i żmudne, ale projekt zakończył się sukcesem na całej linii. Wszystko odbyło się bez większych komplikacji. Balon wzniósł się na około 30 000 metrów, po czym pękł i kapsuła na spadochronie wylądowała niedaleko Rawicza. Po niecałych trzech godzinach od lądowania kapsuła została odnaleziona w polu kukurydzy.

Przypominamy, że w projekcie pod opieką pani Iwony Marchlewskiej wzięli udział następujący uczniowie (kolejność alfabetyczna):

• Doszczeczko Bartosz IIIb
  • Gadomski Piotr IIIc
  • Rykowski Norbert IIIc
  • Stępień Krzysztof IIIc

Szczególne podziękowania należą się panu Adamowi Stępniowi, Karolowi Kaczanowskiemu z klasy II, panu konserwatorowi Zygmuntowi, fotoreporterom oraz wszystkim, którzy pomagali przy projekcie.

Film z lotu będzie można zobaczyć już niedługo na serwisie youtube. Będzie co oglądać!

Uranos