Wizyta wolontariuszek z Finlandii i Ukrainy

W dniach od 01.06 do 04.06 nasze gimnazjum odwiedziły wolontariuszki: Katia z Ukrainy i Jenny z Finlandii. Przez trzy dni dziewczyny przedstawiały prezentacje na temat swoich krajów, a także opowiadały o ich tradycjach, obyczajach i historii. Wielu uczniów dzięki nim wzbogaciło swoją wiedzę o świecie, jak również dowiedziało się o paru zabawnych faktach dotyczących życia mieszkańców ojczyzn naszych gości.

Nasi goście, jak zwykle, mieli bardzo napięty grafik i mnóstwo atrakcji. W poniedziałek odbyły się zajęcia zumby, a we wtorek wolontariuszki udały się do Aquaparku na kręgle.

W środę po południu po oficjalnym pożegnaniu u Pani Dyrektor nadszedł czas na opuszczenie naszej szkoły i miasta. Na pewno tę wizytę będziemy dobrze wspominać, a fakty, o których się dowiedzieliśmy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Podczas zajęć tłumaczami byli: Mateusz Panter, Katarzyna Jerszyńska i Ilona Krotosz z klasy III E oraz Brian Wojcieszak z klasy III C i Marta Olejniczak z klasy III D. Opiekę nad całością wizyty pełniły Pani Joanna Dydak i Pani Karolina Gołdyn.

Marta Olejniczak z kl. IIID