Wycieczka do Legnicy

Dnia 17 czerwca 2014r. uczniowie klas II a i II e udali się pod opieką pań: Moniki Studzińskiej, Ewy Niemiec i Ewy Grzesik do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Ożenek".

Po przyjeździe do Legnicy mieliśmy okazję pospacerować i obejrzeć najważniejsze miejsca tego miasta. Podziwialiśmy Zamek Piastowski, gotyckie i barokowe kościoły, stary ratusz i piękne kamieniczki w rynku.

Potem udaliśmy się na przedstawienie „Ożenek" Mikołaja Gogola w tłumaczeniu Juliana Tuwima. Spektakl wyreżyserował Piotr Cieplak. W legnickiej inscenizacji akcja została przeniesiona do jednego ze współczesnych klubów samotnych serc, a zamiast jednej panny pragnącej wyjść za mąż jest ich aż dziewięć, co powoduje dodatkowy komizm sytuacyjny.

Myślę, że miłe wspomnienia ze spektaklu pozostaną w pamięci uczniów na długi czas.

Weronika Napierała