Wizyta wolontariuszek z Wietnamu i Hiszpanii

W dniach od 12.05 do 14.05 nasze gimnazjum odwiedziły wolontariuszki: Rita z Wietnamu i Laura z Hiszpanii.

Przez trzy dni dziewczyny przedstawiały prezentacje na temat swoich krajów, a także opowiadały o ich tradycjach, obyczajach i historii. Wielu uczniów dzięki nim wzbogaciło swoją wiedzę o świecie, jak również dowiedziało się o paru zabawnych faktach dotyczących życia mieszkańców ojczyzn naszych gości.

Pierwszego dnia po zajęciach w szkole wolontariuszki udały się na zajęcia zumby, a drugi dzień spędziły w Aquaparku.
Trzeciego dnia po wizycie u Pani Dyrektor dziewczyny pożegnały się ze wszystkimi i udały w drogę powrotną. Na pewno nigdy nie zapomnimy tej wizyty i będziemy ją miło wspominać.

Podczas zajęć tłumaczami byli: Katarzyna Jerszyńska i Ilona Krotosz z klasy III E oraz Brian Wojcieszak z klasy III C i Marta Olejniczak z klasy III D.

Opiekę nad całością wizyty pełniły Pani Joanna Dydak i Pani Karolina Gołdyn. Relację ze spotkań z wolontariuszami napisała: Marta Olejniczak z kl. III D