VI Szkolny Piknik z Patronem

W minioną sobotę - 24 maja obchodziliśmy święto szkoły i naszego Patrona - Jana Pawła II. SZKOLNY PIKNIK Z PATRONEM to wspaniała okazja do przypomnienia postaci wielkiego Polaka oraz czas miłej rodzinnej zabawy. Już po raz szósty gimnazjaliści zorganizowali szkolny piknik, na który przybyli sami zainteresowani oraz ich rodzice, dziadkowie, młodsze rodzeństwo i przyjaciele będący często absolwentami Gimnazjum.

W działania zaangażowały się wszyscy. Pierwsze klasy przedstawiły projekt, klasy drugie udekorowały plac, na którym miały miejsce występy i zabawy, trzecioklasiści przygotowali pyszności, którymi można się było częstować.

Na pikniku klasy pierwsze prezentowały projekt pt.: Spotkania Jana Pawła II z młodzieżą i przedstawiały informacje nt. wylosowanych wcześniej Światowych Dni Młodzieży. Były plakaty o miejscu spotkań, mapy, flagi, piosenki i transparenty
z hasłami skierowanymi do młodzieży, informacje o papieskich przesłaniach. Pierwszoklasiści nawiązywali strojami, rekwizytami i podkładem muzycznym do państwa, w którym miało miejsce spotkanie, aby w ten sposób przybliżyć jego kulturę i wskazać na charakterystyczne elementy. Klasa I d, pokusiła się nawet o przybliżenie kuchni włoskiej i częstowała widzów bruschettą i tiramisu. I f zorganizowała wywiad, w którym wypowiadali się przedstawiciele różnych nacji o spotkaniu w Kanadzie, a całość kręciła miejscowa telewizja TVf. I c, aby przybliżyć spotkanie Jana Pawła II z młodymi we Francji, zorganizowała teleturniej. Różnorodność form, bogactwo informacji, świetne pomysły i zaangażowanie pierwszoklasistów na pewno przyczyniło się do bliższego poznania Patrona Szkoły, ale i sprawiło wiele radości widzom.

Atrakcji na pikniku było wiele i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były gry i zabawy zręcznościowo-sportowe na wesoło, dla maluchów, ich rodziców i młodzieży. Kto chciał, mógł rozegrać partię szachów z panem Przemysławem Skalikiem. Koło wolontariatu przeprowadziło loterię fantową. Każdy los wygrywał! Dziewczyny z klasy I d: Kasia Bawołek i Paulina Chrzanowska pokazały swoje umiejętności taneczne. Wokaliści prezentowali swoje aranżacje wielkich przebojów zarówno w języku polskim jak i angielskim i niemieckim. Wielkie zainteresowanie wzbudził pokaz tańca Piotrka Gadomskiego i Patryka Bryłki, którzy zaprosili również do nauki tańca. Nie zabrakło na pikniku gości. Z Grębocic przybył zespół SINT, kierowany przez panią Iwonę Szadyko. Trzy utwory świetnie wykonane i w super aranżacji wzbudziły aplauz widowni. Każdy kto miał chęć mógł skorzystać z oferty stoiska twórczego myślenia i działań kreatywnych lub pomalować sobie twarz. Jeżeli zaczynało komuś brakować sił to śmiało sięgał do smakołyków od których uginały się stoły i korzystał z kawiarenki szkolnej, która zapewniła kawę i herbatę.

W ten sobotni poranek troszeczkę się chmurzyło, siąpił deszcz, ale nie przeszkodziło to nam w dobrej zabawie. Pokazy pierwszoklasistów, układy taneczne, występy muzyczne, miła atmosfera, przybyli goście to wszystko sprawiło, że Piknik minął spokojnie i radośnie.

eagle