Drzwi otwarte

Nasze gimnazjum otworzyło 29 maja swoje drzwi dla szóstoklasistów ze szkół podstawowych naszej gminy oraz ze szkoły podstawowej w Parchowie.

Uczniowie  wizytę rozpoczęli od obejrzenia filmu poświęconego szkole oraz od spotkania z panią Dyrektor. Zapoznali się z ofertą edukacyjną, m. in. klasami jakie powstaną w nowym roku szkolnym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowość e-klasa, w której będą wykorzystywane tablety.

Następnie starsi koledzy zaprosili gości na spacer po szkole, do obejrzenia w laboratoriach eksperymentów z chemii, fizyki i biologii, sprawdzenia, jak wyglądają sale: do nauki języków obcych, fitnessu, siłownia i biblioteka szkolna oraz sala kreatywnego myślenia i działania.

Gimnazjaliści opowiedzieli  młodszym kolegom o działaniu Samorządu Szkolnego, Rady SU i Klubu Gimnazjalisty. Przybliżyli organizację stołówki oraz zachęcili do czytania i działania w przyszłości w szkolnej gazetce „Bulwers".

Zainteresowani uczniowie mogli przyjść do szkoły po południu o godzinie 15.00 na wykład astronomiczny. Rodzice zostali zaproszeni na 16.00 w celu zwiedzanie szkoły i przedstawienia oferty przyszłych klas.

eagle