Wykłady Astronomiczne

Wielkim zainteresowaniem uczniów i nauczycieli cieszyły się pierwsze w historii szkoły wykłady o tematyce astronomicznej prowadzone przez pasjonujących się tą dziedziną wiedzy uczniów klas trzecich. Nasi eksperci – Bartosz Doszczeczko z klasy III B i Krzysztof Stępień z klasy III C opracowali i przedstawili w dniach od 7 do 20 maja 2014 r. następujące tematy:

• Teorie powstania i ewolucji wszechświata
  • Tajemnice Układu Słonecznego
  • Ewolucja gwiazd
  • Misja sondy Voyager1
  • Czy istnieje życie pozaziemskie?

W wykładach wzięli udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum, przyczyniając się jednocześnie do realizacji projektu uczniów klas trzecich dotyczącego wysłania balonu meteorologicznego w stratosferę. Poruszane w czasie prelekcji ciekawe zagadnienia, perfekcyjne przygotowanie prowadzących i atrakcyjne ujęcie często trudnej tematyki pozwoliło na chwilowe poczucie przynależności do świata wielkiej nauki i odkrywców kosmosu.
Dziękujemy za spotkania z astronomią – uczniowie i nauczyciele.